Genel

Ananas Zayıflatır mı?

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

En sevdiğim tropikal meyvelerden olan ananasın faydaları saymakla bitmez. Hemoroidden selülitlerin giderilmesine, boğaz ağrısından ödem atmaya kadar pek çok faydası bulunan Ananasın zayıflattığı yönünde bilgiler kulaktan kulağa yayılıyor. Ananas zayıflatıyor mu? Ananas ile zayıflamak mümkün mü? Evet mümkün ama elbette tek başına yeterli değil. Ananas yağları yakmada oldukça etkili hem de bölgesel yağlardan ananasla kurtulabilirsiniz.  Günde 2 yada 3 fincan yeşil çay yağ yakımınızı da hızlandıracaktır.

Ananasın Faydaları
-İlk olarak ananas meyvesini satın alırken tombul görünümlü olmasına özen gösterin. Mümkün olduğunca en genişi seçilmeli. Ananas ne kadar genişse yenilebilir kısmı da o kadar çok olur.
-İçinde barındırdığı lifler sayesinde koroner kalp rahatsızlıklarını azaltır.
-Vücudunuzdaki sodyum oranını azaltıp yüksek tansiyon riskini azaltır.
-Sindirim sistemini güçlendirici etkisi vardır.
-İltihap önleyici olarak kabul edilir.
-Bol miktarda C vitamini barındırır. C vitamini ise suda çözülebilen başlıca antioksidandır. Bu sayede vücudun suyla dolu olan bütün bölümlerine ve hücrelere saldıran serbest radikallerin saldırısından korur.
-İçinde barındırdığı C vitamini sayesinde bağışıklık sistemi güçlenip düzgün çalışır. Kulak enfeksiyonlarına, soğuk algınlığına ve grip gibi rahatsızlıklarda oldukça etkilidir.
-İçindeki doğal maddeler ödem gidermeye, ameliyat sonrası yaraları iyileştirmeye yardımcıdır.
-Hemoroide iyi gelir.
-Direkt olarak zayıflatıcı etkisi yoktur ancak şişlik ve ödemin giderilmesine yardımcı olduğu, hazmı kolaylaştırdığı için sağlıklı zayıflamaya yardımcı olur.
-Selülit tedavisi uygulamalarında diyete ve masaja yardımcı olarak kullanılır.
-Diyete yardımcıdır.

2 Yorum Var

  1. Merhaba. İlk defa bugün ananas yedim. Alırken büyüğünü almıştım. Tadını çok beğendim. Bir daha alacağım.Çok güzeldi. Yemeyenlere tavsiye ederim. Bu kadar çok faydası olduğunu bilmiyordum. Sonsuz Teşekkürler…

  2. Merhaba.ananas odem siskinligin atilmasinda ustune meyve yok herkese yemeleri konusunda siddetle tavsiye ederim.

Yorum Yaz

Pin It