Genel

FOTOYAŞLANMAYA KARŞI TEDBİR ALDINIZ MI?

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Cilt yaşlanmasının bilinen birçok nedeni vardır, ancak “fotoyaşlanma” olarak bilinen güneş hasarları, erken yaşlanmanın bir numaralı nedenidir.

Güneş ışığında bulunan ultraviyole (UV)  ışınları cilt hücrelerinin en önemli düşmanıdır. Güneş ışınları cilt hücresinin duvarında, özellikle DNA’sında çok ciddi zararlara neden olur. UV ışınlarından doğrudan hasar görmüş ve elastin üretemeyen cilt kurur, sertleşir. Sertleşen ciltte, kılcal damarlar ve kırışıklıklar ortaya çıkar. Bazı insanlar da ise epiderm incelir ve hassaslaşır. Ayrıca bronzlaşmanızı sağlayan hücreler zamanla işlev görmez hale gelir ve cildinizde kahverengi lekeler oluşur. Cildimiz sadece güneşin yoğun olduğu yaz aylarında değil, kış aylarında da “fotoyaşlanma” tehdidiyle karşı karşıyadır. Kış aylarında da güneş ışınları cildimizi yüksek oranda etkilemektedir. Havanın kapalı olduğu durumlarda bile, UV ışınlarının %90’ının yeryüzüne ulaşması bu durumun ispatı niteliğindedir. Yapılan araştırmalar kar tanelerinin, güneş ışınlarını % 50-90 oranında yansıttığını bu durumun da UV miktarını katlayarak artırdığını göstermiştir. Yerden yansıyan ışık, normalde korunaklı bölgelerimiz olan çene altı, boyun ve üst dudak gibi bölgelerimizi de yüksek oranda etkileyip, güneş yanıklarına sebebiyet vermektedir.
Ceres Dermal Defensive Series SPF50 Cell Protection Güneş Koruyucu Krem,
içeriğinde bulunan etken maddeler sayesinde:
UVA/UVB güneş ışınlarının zararlı etkilerine karşı yüksek oranda koruma sağlar.
İçeriğinde bulunan bileşenler sayesinde derinin kendi doğal savunma mekanizmasını güçlendirmeye yardımcı olur.
Güneş yanıklarını önlemeye yardımcı olur.
Derideki foto yaşlanmayı önlemeye yardımcı etki gösterir.

2 Yorum Var

  1. gercekten cok onemli bilgiler..cok tesekkurler,blogunuzu yeni inceleme firsati buldum cok yararli bilgiler var 🙂 ii sey su callanetics gonderinize bi baksaniz?isteyen cok fazla insan var..

    • Merhaba güzel yorumlar için çok teşekkür ederim. Callanetics videosu isteyen herkese yorumu gördüğüm an ulaşıp gönderiyorum sadece altına yorum eklemedim karmaşa yaşanmaması için 🙂

Yorum Yaz

Pin It