Diyet

Nesfit 14 gün programı 1. günün ardından

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Beni takip edenler bilirler sevgili Mor Hastası ile yeni yıla daha ince girmeye karar verdik ve Nesfit 14 gün programına başladık. 16 Aralık Pazartesi günü yani dün bizim ilk günümüzdü.
Nesfit 14 gün programında birinci günümüzü nasıl atlattık?

Açıkçası ilk gün biraz zorlu geçti. Diyet programına alışma süreci her zaman zordur zaten.  Diyette uygun görülen 5 kaşık Nesfit az geldi. Aç kaldık 🙂

 

Benim savaşım sadece açlıkla ilgili değildi . Tam bir kahve tiryakisi olarak listede yer alan 1 fincan şekersiz kahve yetersiz kaldı. Diyet listesine uymadığım tek konu kahve miktarı oldu. Kahve, çay gibi tüm içeceklerimi zaten şekersiz içtiğim için sorun olacağını düşünmeyerek 2-3 fincan daha kahve içip sınırımı biraz aştım.  Öğün atlayan öğlen yemeği yemeyen, akşam yemeklerini ise saat 17:00 gibi yemiş olan bana öğlen yemeği dayatmak biraz zahmetli bir iş . O nedenle öğle yemeğinde kendimi zorlayıp bezelye yedim ama tabi akşam yemeğimde ise yine 5 kaşık Nesfit ve yarım bardak light süt. Diyetin en zor yanı eşimle geleneksel sinema keyfimiz sırasında atıştırmalıklardan uzak kalmam oldu.  Sabah kalktığımda kendimi daha hafif ve açlık duygusundan uzak bulmam sanıyorum dün yaşadıklarımın ödülü oldu.

Ek olarak neler yaptım?

 • Form çayı içtim.
 • Göbek ve bel kısmı için biberiye yağı kürü uyguladım.
 • Termal kemer kullandım.
 • Spor çok yapamadım. Amacım yürüyüş yapmaktı ama hava çok soğuk geldi ve sadece 30 dakika yürüdüm. Bugün evimin konforunda Leslie Sansone ile yürüyeceğim.  Ne diyelim. #dirensevinc

7 Yorum Var

 1. Oyy ne güzel anlatmış ama keşke beni de ekleseydin haha Mor Hastasını nasıl manyağa bağladım :))
  ve dış etkenlerin akıl vermeleri :))

  • Ahhh senden işittiğim azarların haddi hesabı yok ama napayım şekerim ben açken hep yemekten bahsederim 😀

  • Estağfirullah azar değil o ya :)) etkiye tepki sadece bende sürekli yemek denmesinden dolayı tepki verdim birde az ye az diyenler vardı diyet psikolojisinden çık diyen :)) kalkıp onu derken bile hatırlatan ha bide onu yeme bunu ye kısmını hiç söylemiyim fenaydı ya illa ters tepene kadar söyleniliyor yani..
   İnsanlar şunu anlamış biz yayına koyarken akıl fikir eleştiri bekliyoruz sanmışlar biz destek bekliyoruz kimseden diyetisyen edasında listede değişiklik beklemiyoruz bize katılımlarada açığız ama o kadar yani ..

  • Bunu kendi üzerime aldındım yazdıklarını, nedeni de ortada. Amacım kimseye akıl vermek ya da ukalalık yapmak değildi, ben kendi yaptığımdan yola çıkarak sana da faydalı olmasını dilediğim için, düşüncelerimi paylaştım. Zaten bu nedenle blog yazıp, bir şeyler paylaşmıyor muyuz?

Yorum Yaz

Pin It