Diyet

7 günde göbekten kurtaran öneriler

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
Tüm kadınların kabusu olan göbekteki fazlalıklardan sadece 7 günde kurtulabileceğinizi söylesem? Evet yanlış duymadınız sadece ama sadece 7 gün gibi kısa bir sürede hayatınızı kabusa çeviren o fazlalıklardan kurtulmanız çok basit ipuçlarını uygulayarak mümkün. Göbek bölgesinde sizi sinir eden yağlardan 7 gün içerisinde kurtaracak öneriler Dr. Mehmet Öz’den geliyor. Önerileri dikkate alarak göbekteki fazlalıklardan kurtulabilirsiniz.

– 1000 mg gamma linolenik asit (GLA) (her öğünden önce) 

– Her yemekte yaklaşık 225 gr fasulye 1 hafta boyunca vücudun yağ hücrelerine yatıştırıcı kimyasal madde gönderen ve yağ depolarının bir kısmını terk etmesini sağlayan bir omega-6 yağ asidi olan, 1000 mg ilave GLA (gamma-linolenik asit) alın. 

-Her yemeğe bir fincan fasulye ekleyin. Fasulye midede çözülebilir lifler barındırır, karın yağına bağlı yanmayı azaltan iyi huylu bakteriler üretmeye yarar. Diyetinize yedi gün boyunca üçer kez fasulye eklemeyi deneyin.

İşte bazı tavsiyeler: Kahvaltıda: Bir fincan nohut yiyin. Öğle yemeğinde: Dondurulmuş, sağlıklı bir yemeğe karıştırılmış 1 fincan siyah nohut. Akşam yemeğinde: Yemeğe garnitür olarak 1 fincan normal veya başka bir çeşit fasulye ekleyin.

Yorum Yaz

Pin It