Genel

Yağ yakıcı bitkilerle zayıfla

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Doğa her türlü derde deva. Zayıflamak isteyenlerinde sıklıkla başvurması gereken şifalı bitkiler, doğru kullanıldığında metabolizmayı hızlandıran, yağların yakılmasını sağlayan birer savaşçıya dönüşüyor.

Kekik; yağ yakımına yardımcı olan bitkilerdendir. Ayrı zamanda bağışıklık sistemini de güçlendiren kekik, yorgunluk sorunu olanlar için zindelik verici özelliğe de sahip.

Atkuyruğu;  iyi bir yağ yakıcı. Vücuttaki yağ dokularını eritmeye yardım eden atkuyruğu, yaraların iyileşmesine de yardımcı olan bir bitki… İdrar söktürücü özelliği de mevcut. Fazla dozda kullanımının böbreklere zarar verebilme ihtimali olduğundan aşırı miktarda kullanılmaması gerekiyor.

Maydanoz; yağ yakıcı bitkiler arasında liste başı olmaya aday. Maydanoz metabolizma hızını arttırarak bağ dokusunu güçlendiriyor. Maydanoz yemek ve maydanoz çayını içmek, vücuttaki ödemlere ve vücudun su toplamasına karşı çok etkili bir yöntem olarak bilinmektedir

Sinameki; kuvvetli bir müshil etkisine sahiptir. Zayıflamak için vücudun su tutmasını engelleyici özelliği sayesinde eskiden beri kullanılır. Uzun süreli kullanımları rahatsızlıklara yol açabilir. İdrar söktürücü özelliği bulunan rezene ve nane gibi bitkilerle aynı zamanda kullanılması gerekir.

Adaçayı; iştah kesici özelliği sayesinde zayıflamak isteyenler tarafından bol miktarda kullanılmaktadır. Çay olarak demlenerek içilebildiği gibi, yemeklerde baharat olarak da kullanılması mümkün

Fesleğen; vücutta biriken fazla suyun dışarı atılmasına yardımcı olan bir bitki.  Ayrıca fesleğen içerisinde bulunan eter yağların moral yükseltici etkisi bulunuyor. Sindirim sorunları için de kullanılan fesleğenin metabolizmayı hızlandırıcı etkisi de bilinmektedir.

Biberiye; sindirimi düzenleyen bir bitkidir. Biberiye aynı zamanda vücudu canlandırıcı özelliğe sahiptir, kan dolaşımını hızlandırmaya yardımcı olur.

Civanperçemi; diyet programlarında kullanılmalı. Tatlıya karşı iştah kesmeye yardımcı olur, aynı zamanda tokluk hissi vererek acıkma hissini azaltır.

Tere; vücuttaki yağ yakılımını hızlandıran bitkilerdendir. Çiğ olarak tüketilmesi tavsiye edilir.

Balık otu; metabolizmayı hızlandırır

Yorum Yaz

Pin It