29 Eylül 2014 Pazartesi

Cilt temizliğinde 7 ölümcül hata


Cildimiz bizim en değerli giysimiz ve güzelliğimizin temeli. Güzel, sağlıklı ve parlak bir cilde sahip olmanın sırrı düzenli cilt temizliği yapmak. Doğru yöntemlerle hayal ettiğimiz bir cilde sahip olmak çok kolay. Fakat doğru sandığımız yanlış uygulamalarla geri dönülmez olumsuzluklar yaşayabiliriz. Cildimizi temizlerken yaptığımız yanlışlara birlikte bakıp, yol yakınken doğru yolu bulmaya ne dersiniz?  


Cildi gereğinden fazla yıkamak
Çok sık temizlenen cildin yağ dengesi bozulur. Bu durumda istenmeyen ve sorunlu bir görünüme sebep olur. Su ve temizleyicilerle fazla haşır neşir olan cilt tahriş olabileceğinden gerekli olmadıkça cilt temizliği yapmayın.

Peelingi abartmak
Cildimizin sağlıklı görünmesi için yaptığımız peeling işlemi gerekli olduğunda yapılınca hayat kurtarır. Ancak ölü hücrelerin soyulması işlemi olan peeling yaparken aşırıya kaçtığımızda yarardan çok zarar görürüz. Haftada 2 kereden fazla peeling yapmayın.

Cildi temizleyicilerden arındırmamak
Cilt temizleyici ürünler eğer tam anlamıyla durulanmazsa cildimizde gözenekleri tıkar. Cildimizi temizlerken gerçekten duruladığınıza emin olun.

Aşırı sıcak su kullanmak
Cildimizi temizlerken sıcak su kullanmak, cildimizin yağ dengesini alt üst edecektir. Kuru bir cilde sahip olmak istemiyorsanız ılık suyu tercih edin.

Cildi kurularken havlu ile ovalamak
Cilt temizleme işlemi sonrası cildimizi ovmadan havluyu dokundur&çek yöntemiyle uygulamak gerekiyor. Cildi havlu ile sakın ovuşturmayın.

Nemlendirici için beklemek
Cildi temizledikten sonra nemlendirici uygulamak için zaman kaybetmeyin. Cildiniz tamamen kuruduğu zaman uygulayacağınız nemlendiricinin etkisi hafifleyecektir.

Yanlış ürün seçimi

Kullandığınız ürünün kaliteli ve cilt tipinize uygun olmasına özen gösterin.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder