25 Eylül 2014 Perşembe

Günde 500 gram diyeti

Aç kalmadan fazla kilolarından kurtulmak fikri kulağa çok hoş geliyor değil mi? Üstelik o verdiğimiz kilolar geri gelmemek üzere bedenimizi terk etmişse bizden mutlusu olmaz. Bugün sizlerle paylaşacağım diyet programı işte tam bu amaca hizmet ediyor. Haftada 3-4 kilo arası inceltmeyi hedefleyen  Protein Diyeti ile kilo verme maceranız çok kolay sonuçlanacak.  Protein daha çok yağları yaktığı için verilen kilolar da geri alınmayacak.Sabah Kahvaltısı: Kahvaltıda 1 tabak doğal yoğurt veya bunun yerine 200 ml doğal süt ya da 100 gram kadar yağsız beyaz peynir tüketmelisiniz. Bu tercihlerin yerine jambon da alabilirsiniz ama sadece 2 parça. 1 adet istediğiniz meyve. Bunların yanında şekersiz çay veya  kahve.

Öğle Yemeği: Öğle yemeğinde 200 gram yağsız balık yenmelidir veya 150 gram kırmızı et tüketilmelidir. Bunun yerine 2 tane haşlanmış yumurta veya 4 dilim pişirilmiş jambon yenmelidir. Ya da bunun yerine 200 gram kadar sebze yemeği yanında 2 haşlama yumurta tüketilmelidir.

Akşam Yemeği: 200 gram kadar haşlanmış veya buğulama yapılmış balık ya da 150 gram kadar kırmızı et.  Bu menünün yerine 4 parça somon yanında 200 gram haşlanmış sebzelerden yemek. Bu sebzeler mantar, kereviz, kabak, ıspanak gibi az kalorili besinlerdir.


Bu diyet sırasında proteinin böbreklere yüklenmemesi için daha fazla su içmeniz gerekiyor. Ayrıca protein diyeti 1 haftadan uzun süre yapılmamalı. Başarılar.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder