24 Eylül 2014 Çarşamba

Mükemmel kaşlara sahip olmanın sırları


Mükemmel kaşlara sahip olmak hayal değil.  Hareketli ve bakımlı kaşlar, bakışlarınıza derinlik kazandırıp, gözlerinizin güzelliğini ortaya çıkartacaktır. Sizde Audrey Hepburn ya da Marlene Dietrich gibi unutulmaz bakışlara sahip olmak istiyorsanız kaşlarınızın bakımını yaparken doğru ipuçlarına dikkat etmelisiniz. Kaşlarınızla ilgili dikkat edeceğiniz minik detaylarla mükemmel kaş ve bakışlara sahip olabilirsiniz. Hem de doğal yöntemlerle.
Doğru cımbız

Her şeyde olduğu gibi burada da iş, kaliteli ürünle başlıyor. Uygun fiyatlara satılan kalitesiz cımbızlar cazip görünebilir fakat uzun vadede düşünüldüğünde bu kadar çok kullanacağınız bir ürün için doğru tercih olamayabilir. Kaliteli bir cımbız kaşlarınızı daha iyi tutar, ve tüylerin kırılmasını önler. Sonuç olarak daha temiz bir görüntüye sahip olursunuz.

Zamana bırakın

Eğer kaşlarınızı kalınlaştırmak istiyorsanız en az bir ay kaşlarınızı almayın. Bu süreçte yeni çıkanlar çok dağınık bir görünüme neden olsa da bir süreliğine buna katlanmanız gerekiyor. Dağınık görünümden bir nebze olsun kurtulmak için aralardaki boşlukları kaş kalemi ya da farıyla doldurarak daha derli toplu bir görüntü elde edebilirsiniz.

Bekleme sürecinden sonra hala istediğiniz sonucu elde edemediyseniz, bazı doğal uzatma yöntemlerine başvurabilirsiniz.

Şekillendirme

İster bir kuaföre gidin ister kendi işinizi kendiniz halledin ama en önemlisi kaşlarınızın yüz şeklinize uygun olup olmadığına dikkat edin. Herkesin kendine has bir kaş şekli var ve aslında sadece fazlalıkları alarak yüz şeklinize en uygun modeli belirleyebilirsiniz. Fazla inceltilmiş kaşlar hem doğal olmayan bir görünüm yaratabilir hem de yüzünüze yanlış bir ifade katabilir.

Doldurun

Kaşlarınızın arasında boşluklar varsa ya da rengini koyulaştırmak istiyorsanız, bazı kozmetik ürünleri deneyebilirsiniz. Daha belirgin bir görüntü için kaş renginize uygun kaş kalemlerini kullanabilirsiniz. Doğal bir görünümden yanaysanız kaş farlarına yönelebilirsiniz. Kalıcılık sağlayan formülleri sayesinde kaş farları hem çabuk uçmaz hem de doğal bir görünüm sağlar.

Düzeltin

Şekillendirme ve doldurma işlemleri bittikten sonra, sıra bu şekli sabitlemeye geldi. Kaşlarınızı tarayacağınız bir kaş fırçası, tüylerin şekillerini korumasına yardımcı olur. Eğer işinizi sağlama almak ve uzun süre düzgün görüneceklerinden emin olmak istiyorsanız kaş maskaralarını tercih edebilirsiniz.

Aydınlatın

Daha bakımlı ve dikkat çekici bir ifadeye sahip olmak istiyorsanız kaşlarınızı aydınlatmayı unutmayın. Kaşlarınızın hemen altına süreceğiniz beyaz ya da açık krem renginde bir far, size daha taze bir görünüm sağlarken gözlerinizi de daha büyük gösterir. Kaşlarınızın daha kalkık görünmesini sağlayan bu ipucu, çok daha genç görünmenize de neden olur.


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder