13 Ekim 2014 Pazartesi

5 kilo zayıf gösteren saç modelleri


Daha zayıf gözükmek için zaman zaman ince gösteren kıyafetler tercih ederiz. Peki bizleri en az 5 kilo daha zayıf gösterecek saç modellerinin varlığından varlığından haberdar mısınız? Saçlarımızda yapacağımız minik değişikliklerle daha zayıf görünebiliriz. Topuzlar, röfleli saçlar, at kuyrukları ve daha fazlası… Hepsi sizi daha zayıf göstermek için. Mutlaka sizin karakterinize ve tercihinize göre bir model vardır. İşte sizi daha zayıf gösterecek saç modelleri…


Uzun saçlar
Saçınızın uzunluğuna karar veremediyseniz mutlaka uzun olan modeli tercih edin. Uzun saç yüzünüzü olduğundan uzun göstererek daha zayıf görünmenize yardımcı olur.

Yandan ayrılmış saçlar
Yan taraftan ayrılmış ve uzun perçem bırakılmış saçlar, yüze yumuşak bir hava katar ve sizi toplu göstermez.

Ön kısımları uzun, perçemli atkuyruğu modeli
Yüzünüzün her iki tarafına düşen perçemli saçlar, sizi daha ince gösterir. Saçlarınızı at kuyruğu şeklinde toplayarak ön kısımlardan birkaç tutam çıkartırsanız yüzünüzü daha ince gösterebilirsiniz.

Asimetrik bob
Asimetirk bob kesim yani arkası daha kısa öne doğru uzayan saçlar, sizi daha ince gösterir. Toplu bir yüzünüz varsa, asimetrik bob kesim ile daha ince gözükebilirsiniz.

Ön kısmı katlı saçlar
Ön kısımlarına kat kesilmiş saçlar, yüzü çevreleyerek daha ince gösterir. Özellikle ortadan ayrılmış, ön kısımları çenede biten uzun katlı saç modeli, yüzünüzü daha uzun ve ince göstermeye yardımcı olur.

Tepeden topuz
Tepeden topladığınız klasik topuz modeli, yüzünüzü daha uzun gösterir ve tüm dikkati saçınızın üst kısmına doğru çeker.

Röfleli saçlar
Fazla sık olmamak şartıyla saça atılan açık renkli röfleler, yüzü daha ince gösterir. Röfle yaptırırken dikkat etmeniz gereken en önemli şey, açık renklerin başınızın tepe noktasından başlaması, koyu kısımların ise saçınızın altında kalmasıdır.


1 yorum: