27 Ekim 2014 Pazartesi

Gebelik testinizi kendiniz hazırlayın


Yıllardır bebek özlemi çeken ve sonu hüsranla biten gebelik testlerine hatırı sayılır paralar ödeyenler için pratik ve ekonomik yöntemler paylaşmak istiyorum.  Eski dönemlerde kadınların başvurduğu ve onayladıkları doğal testlerin ardından doktorunuza başvurmanızı öneriyorum. Araştırmalarım sonucunda evde yapabileceğiniz testleri sizlerle de paylaşmak istiyorum sizin de bildiğiniz başka yöntemler varsa yorum atarak paylaşabilirsiniz.


*Bir miktar idrarı desensiz cam bir bardağa alıyorsunuz ve biraz bekliyorsunuz.  Eğer tortular dibe çökerse hamilesiniz, çökmezse değilsiniz.

*idrarınızı bir daha kullanmayacağınız bir kaba koyarak kaynatıyorsunuz. Kahve gibi köpürürse hamilesiniz, kabarmayarak balon balon olursa değilsiniz.

*Kullanmayacağınız bir kapta süt kaynatıyorsunuz ve  sonra içine aynı miktarda idrar koyup balkonda soğukta bir gece bekletiyorsunuz. Eğer süt kesilirse hamilesiniz ama yok  kesilmezse değilsiniz.


*İdrarınızı plastik bir bardağa alıyorsunuz. İçerisine  1 tatlı kaşığı kadar karbonat ekliyorsunuz eğer köpürürse hamilesiniz yok  köpürmeyerek dibe çöküyorsa değilsiniz.

1 yorum: