12 Ekim 2014 Pazar

Göbek yağlarını eriten 5 içecek

Hepimizin en büyük kabusudur bir türlü eriyip gitmek bilmeyen göbek yağları. Yağlı göbek bölgesini kaslı ve dümdüz bir şekle dönüştürmek elbette zaman alan bir süreçtir.  Bu süreç zorlu gibi görünse bile aslında irade ve biraz azimle hepimizin başarı ile sonuçlandırabileceği bir aşamadır. Biraz hareket, biraz yediklerimize dikkat etmek, biraz da hızlandırıcılar ve bingo! Sonuç dümdüz ve sıkı bir karın.  Karın yağları ile mücadelede bizi motive eden hızlandırıcıların önemini asla görmezden gelmemek gerek. İşte bugün tam da bu hızlandırıcılardan birkaç örnekle sizlerle olacağım. Göbek yağlarınızdan daha hızlı kurtulmaya yardımcı olacak 5 içecek eminim sizlerin de hayatını kolaylaştıracak.

Tatlandırılmış su
Kilo vermeye çalışırken su içmek çok önemli. Bol miktarda su içmek, vücudun su dengesini sağlamaya, ödem oluşumunu durdurmaya (ödem göbek şişkinliğine yol açar), tokluk hissini artırmaya ve böylece daha az yeme ihtiyacına yol açar. Su içemeyen biriyseniz su içmeyi kolaylaştırmak için içeceğiniz suyun içerisine nane, salatalık, limon gibi meyvelerle tat katabilirsiniz.

Nane çayı
Nane çayı hem kendinizi taze hissetmenize hem de karnınızı düzleştirmenizde etkilidir. Nane çayı köfte, et gibi yüksek yağ oranına sahip gıdaların çabuk sindirilmesine yardım ederek mide yağlanmasını ve şişkinliği önler.

Limonata
Yüksek kalorili ve bol şekerli içecekler yerine  limonata gibi masum içecekleri tercih ederek diyetinize katkıda bulunabilir, alışkanlıklarınızı değiştirerek göbek bölgenizdeki fazlalıklardan kurtulabilirsiniz. Elbette tek şart, bu sağlıklı içeceklerin yanı sıra yeme alışkanlığınızda da değişikliğe gidip sağlıklı bir diyet uygulamak.

Ananas suyu
Lezzetli bir meyve olan ananası blender aracılığı ile içecek haline getirerek onu bir göbek eriticiye dönüştürebilirsiniz. Bir yemek kaşığı keten yağı (tekli doymamış yağ) ilave ederek karnınızın düzleşmesini sağlayabilirsiniz. Ananas, protein sindiren bromelain enzimi içerdiğinden sindiriminize yardım eder ve şişkinliği önler.

Yeşil çay
Zayıflatan içeceklerden bahsederken yeşil çayı kim es geçebilir ki? Kanser ve kalp hastalığı riskini azaltmanın yanı sıra yeşil çay, araştırmalarda bel inceltmeye katkıda bulunabildiği tespit edilen kateşin ve antioksidanlar yönünden zengindir. Spordan önce içilen yeşil çay, içerdiği bu maddeler nedeniyle egzersiz esnasında yağ yakımınızı da artırır


1 yorum: