31 Ekim 2014 Cuma

Şiş Gözlerden Kurtulmanın 5 Yolu!


Gözler ruhun aynasıdır derler. Güzelliğinizi vurgulayan, yüzünüze anlam katan gözler, zaman zaman güzelliğinize gölge düşürebilir. Gözlerinizi dolayısıyla bakışlarınızı sihirli dokunuşlarla kusursuz hale getirmek ister misiniz? Hepinizin ‘Evet’ dediğinizi duyar gibiyim. O halde ne yapıyoruz? Birazdan vereceğim tüyoları okuyarak uygulayıp, sağlıklı ve kusursuz gözlere sahip oluyorsunuz. Güzel günlere …


Uyuyun
8 saat düzenli uyumak, gözler için çok yararlı ve her akşam aynı saatlerde uyumak gözlerinizi dinlendirecek. Gün içerisinde ise 5–10 dakika gözlerinizi dinlendirebilirsiniz.

Gözlerinizi kremle şımartın
Göz çevresini kurutmamak gerek. Gözaltı şişliklerini önlemek için özel nemlendirici kremler kullanmalısınız. Bu kremler sayesinde, göz çevreniz parlak ve canlı bir görünüme kavuşacak.

Düzenli yaşayın
Alkol, aşırı kafein tüketimi, uykusuzluk, bilgisayar başında geçirilen uzun zaman ve stres gibi sebepler gözlerinizde oluşan şişlikler ve morluklar olarak size geri döner. O nedenle daha sakin ve düzenli bir yaşam seçin.

Doğanın mucizelerinden faydalanın
Göz çevrenizi canlandırmak için salatalık dilimlerini 15 dakika gözünüzde bekletebilirsiniz. Ayrıca ayda 1–2 kez badem yağı içeren doğal kremlerden yararlanabilirsiniz.

Temizlikten vazgeçmeyin

Her akşam yatmadan önce göz makyajınızı mutlaka temizlemelisiniz. Aksi takdirde, sabah uyandığınızda rimel ya da far kalıntılarından dolayı hoş olmayan şiş gözlerle karşılaşabilirsiniz.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder