9 Aralık 2014 Salı

ÉEOSE SERICIN BIO SUPER BOX (Tüm Cilt Tipleri İçin)


Kaş –kirpik serumu ve benim bayıldığım saç ürünleri ile bildiğimiz ÉEOSE, geçtiğimiz günlerde harika bir cilt bakım ürününü piyasaya sürdü. İtiraf etmeliyim ürünü ve içeriğini ilk duyduğumda oldukça şaşırdım.  ÉEOSE saf ipek proteini olan sericin içeren cilt temizleme jeli ve nemlendiricisi çıkarmıştı. Üstelik 3 aşamalı cilt bakımını amaçlayan setin içerisinde peeling  görevi üstlenen saf ipek kozaları bulunuyordu.  İpek kozaları ile bakım yapmak hiç aklıma gelmemişti. Eminim bunları okurken sizlerin de kafasında benim gibi ipek böceklerine zarar verilip verilmediği soruları oluşmuştur.  ÉEOSE resmi açıklama yaparak hepimizin içini rahatlattı.  Üründe ucu açık kozalara ihtiyaç duyulduğu için ipek böceklerine zarar verilmeden elde edilebiliyormuş.


Nasıl Kullanılır?

Gelelim ÉEOSE Sericin Bio yüz temizleme jeli, saf ipek kozası ve 2 adet deneme boy nemlendiriciden oluşan süper box yorumlarıma. ÉEOSE tarafından denemem için gönderilen set tüm cilt tiplerine uygun olan 1 numaralı setti. Yağlı ve akneye meyilli cilt tiplerine uygun başka bir seti daha var.  Setin içerisinde bulunan temizleme jelini paket elime ulaşır ulaşmaz kullanmaya başladım ve en sevdiğim yanları kalıntı bırakmaması- yüzden kolayca arınması ve kesinlikle cildi kurutmaması.  Mucizevi olarak adlandırılan ipek proteini sericin ipeğe yumuşaklığını, dayanıklılığını ve parlaklığını veren proteinmiş. Sanıyorum ki cildimde hissettiğim yumuşaklığın nedenini buna bağlamalıyım.  Nohut tanesi boyutunda jel tüm yüzü rahatlıkla temizliyor. Eğer ardından koza ile peeling yapacaksanız yüzünüzü kurulamayın. 

Saf İpek Kozası peeling işlemi ise haftada 2 kere yeterli oluyor. Kutunun içerisinde 8 adet koza var. Benim için tek seferde 2 koza yeterli oluyor ancak siz dilediğiniz kadar koza kullanabilirsiniz. Yüzümü temizlemeden önce elimin dayanacağı sıcaklıkta suyun içerisinde kozalarımı bekletmeye başlıyorum ki iyice yumuşasınlar. Yüzümü jel ile temizleyip yumuşayan kozalarımı parmaklarıma geçiriyor ve yüzümde masaj yaparak gezdiriyorum.  Sonuç parlayan ve ölü hücrelerinden arınmış, yumuşamış, pembeleşmiş bir cilt.  Kullandığınız kozayı kurumaya bırakın ama doğal şartlarda kurusunlar ve 1 – 2 defa daha kullanın. Hassas cildi olanlar için harika bir peeling önerisi bu. Tanecik içermiyor.

Son olarak yine sericin içeren nemlendirici ile cildimizi şımartıyoruz. Yoğun nemlendirme etkili bu nemlendiricilerden 5 ml’lik 2 adet deneme boy çıkıyor. Her bir paket günde iki kere kullanırsanız 3 gün gidiyor.


Benim deneyip çok memnun kaldığım ürünleri buradan daha detaylı inceleyip, 59 TL’ye satın alabilirsiniz. 

2 yorum:

  1. Çok değişik bir ürünmüş. Sizi instagramdan buldum. Ben de bloguma beklerim. Sevgiler.

    YanıtlaSil