8 Ocak 2015 Perşembe

Kaş ve Kirpikleri Gürleştiren Doğal Formül


Kalemle çizilmiş hissi veren ip gibi kaşlardan kurtulalı çok oldu. Kalın ve doğal görünümlü kaşlar geri döndü. Peki bu sizin için iyi bir haber mi? Yoksa geçmişte küstürdüğünüz kaşlarınızla barışmanın yollarını mı arıyorsunuz?  İnce kaş modasına senelerce uyanlar şimdilerde yeniden gür ve doğal kaşlara sahip olmanın yollarını arıyorlar. Çünkü kaşlar zamanla küsüp, tekrar eskisi kadar gür çıkmayabiliyor. Kaşlarını kalınlaştırmak ve daha gür çıkmalarını sağlamak isteyenlerin elbette biraz sabırlı olmaları gerekiyor. Görüntü kirliliği de olacaktır ama 2-3 ay içerisinde istenilen kaşlara ulaşılacaktır. Tabi biraz yardım almanın da sakıncası yok. Sizlerle paylaşacağım karışım 2 hafta gibi bir sürede etkisini göstermeye başlıyor.


Bugün sizlere doğal ve gür kaşları ile dikkat çeken Ebru Şallı’nın denenmiş tarifleri arasından seçtiğim kaş ve kirpik güçlendirici bir karışımdan bahsedeceğim.

Malzemeler:

* 1 çay kaşığı çam balı
* 1 diş sarımsak
* 1 çay kaşığı badem yağı

Sarımsağı çok ince kıyın. Sonra çam balını ve badem yağını ilave edin. Bu karışımı bir gün beklettikten sonra kulak çöpü yardımı ile kaşlarınıza sürün. Kirpiklerinize de çok az miktarda sürün. Gözlerinize kaçmamasına dikkat edin. Gözleri yakabilir. Günde iki kere istediğiniz süre uygulayabilirsiniz.4 yorum:

 1. Merhaba,
  Acaba aynı karışım saç içinde uygulanabilir mi?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Saç için denemedim ancak saf zeytinyağ ve sarımsak muthiş geliyor

   Sil
 2. Merhaba, blogunuzu instagram sayesinde keşfettim ve takibe aldım. Ben de blogumda cilt bakımı ağırlıklı olmak üzere kozmetik, makyaj ve kişisel bakım deneyimlerimi paylaşıyorum. İlgilenirseniz bana da beklerim. Sevgiler :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Canım instagramdan takipteydim ama bloguna bayıldım. Severek takibe aldım :)

   Sil