15 Şubat 2015 Pazar

Karbonatlı su ile ayda 7 kilo zayıflayın


Genelde hazımsızlık çekildiğinde anne babalarımızdan gördüğümüz bir uygulamadır karbonatlı su içmek. Mide rahatsızlıklarına çare olarak görülen doğal çözüm karbonatlı suyun aynı zamanda fazla kilolarımızdan kurtarabileceğini de biliyor musunuz? Uzmanlar her fırsatta metabolizmayı hızlandırmak için vücudun dengesinin alkali seviyede olması gerektiğini ifade ediyorlar. Vücudun asit düzeyi dengesi bozulduğunda neredeyse kilo vermenin imkansız hale geldiğinin altını ısrarla çiziyorlar.  Vücudumuzun alkali seviye dengesini korumanın en ekonomik ve doğal yolu ise karbonatlı su içmek. Gelin karbonatlı su içerek nasıl kilo vereceğimizi inceleyelim.


Karbonat ile yapılacak olan zayıflama kürlerinde  sahip olduğumuz her 15 kg için günde 1 Litre karbonatlı su tüketmemiz gerektiğini belirten uzmanlar, bu şekilde gerçekleşecek bir kür ile sağlıklı ve kalıcı kilo kaybı yaşayabileceğimizi vurguluyorlar.

Peki karbonatla zayıflama kürü nasıl yapılıyor?

Aslında çok basit. 1,5 litre içme suyuna 1 tatlı kaşığı karbonat ekleyin ve karbonat eriyinceye kadar karıştırın. Günlük maksimum 4 litre tüketebileceğiniz karbonatlı suyu yemeklerle birlikte içmeyeceksiniz. Yemeklerden yarım saat öncesine kadar ve yemeklerden 1 saat sonra karbonatlı su içebiliyorsunuz. Güne yarım litre karbonatlı su içerek başlıyor ve yarım saat sonra kahvaltı ediyorsunuz. Karbonatlı su kürü ile ayda 5-7 kilo verebiliyorsunuz.

1 yorum:

  1. Kesinlikle çok başarılı bir paylaşım olmuş tskler.....

    YanıtlaSil