1 Şubat 2015 Pazar

Tek hareketle göbekten kurtulun


Saatler süren egzersiz yöntemlerini deniyor hatta çoğu kez zaman yetersizliğinden şikayet ederek yarıda bırakıyor musunuz? Diyet yapıyor, günlerce, haftalarca aç kalıyor ama yine de göbeğinizden kurtulamıyor musunuz? O zaman sıkı durun size, istikrarlı olduğunuzda tek bir hareketle göbeğinizden kurtulabileceğiniz bir hareketten bahsedeceğim.

Bahsedeceğim egzersizi bir çeşit şınav hareketi olarak algılamanız mümkün. Şınav egzersizini daha da  etkili kılmak için mucizevi bir alet olan pilates topundan faydalanacağız.İşte adım adım mucize karın egzersizi

Önce şınav pozisyonu alın. Yani yüz üstü yere paralel gelecek şekilde uzanın ve ellerinizi omuz hizasında açarak yere koyun. Bacaklarınızı pilates topunun üzerine yerleştirin.

Hareketi yaparken belinizin kavislenmesine izin vermeyin. Ayaklarınızı, pelvisinizi ve omuzlarınızı bir hat üzerinde tutun.

 Bu şekilde kalabildiğiniz kadar uzun, pozisyonunuzu bozmaya başlayıncaya kadar bekleyin.
2 yorum:

 1. Canım dün de bi hareket göstermiştin bunlar gerçekten faydalı bir zamanlar spora giderken yapıyordum ama şimdi eve bir pilates topu almak şart oldu, yapıcam kesinlikle, kilom yok ama göbek gitmiyor maalesef :(
  Teşekkürler, bu tip pilates toplu hareketlerden faydalı olanlara yer vermeye devam edersen sevinirim :)
  www.lifeofyasmina.com

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Canım evet pilates topunun faydası çok büyük. Üstelik beli fazlasıyla koruyor. Elimden geldikçe paylaşırım :)

   Sil