20 Şubat 2015 Cuma

Yedikçe zayıflatan 6 yiyecek


Soğuk günlerin kendisini hissettirdiği günlerde olsak bile yaz yaklaşınca paniklememek için acil önlemler almak en güzeli. Sizi rahatsız eden fazla kilolardan kurtulmak için güneşli günleri beklememek gerekiyor. O halde daha ince olmak için harekete geçmeye var mısınız? Birazdan sizlerle paylaşacağım yağ yakımını hızlandıran, tok tutan ve metabolizmanızı hızlandıran kısacası yedikçe zayıflatan 6 yiyeceği beslenme düzenine ekleyerek harika bir bedene kolayca kavuşabilirsiniz.


YUMURTA
Uzmanlar tarafından yapılan araştırmalara göre kahvaltıda tüketilen yumurta tok tutuyor. Böylece sabah kahvaltısına yumurta ekleyenler gün içerisinde daha az kalori alıyorlar.

TARÇIN
Tarçının yağ yakıcı ve metabolizma hızlandırıcı bir baharat olduğu herkes tarafından bilinen bir gerçek. Kan şekeri düzeyini dengede tuttuğu için açlık krizlerinizle savaşan tarçını süt ya da kahveyle tüketebilirsiniz.

AVOKADO
Sağlıklı yağlar, protein ve bolca lif içeren avokado, tokluk hissi yaratır. Avokado ayrıca karın yağlarını hedef alır.

ZENCEFİL
Açlığı bastıran zencefil, yağ yakımını arttıran baharatlardan biridir.

KİNOA
Gluten içermediği için son zamanlarda tercih edilen tahıllardan olan Kinoa, enerji verir ve açlık hissini kontrol eder.

ACI KIRMIZI BİBER
Kırmızı biberin acı olmasını sağlayan kapsaisin, sinir sistemini uyararak yağ yakımını arttırır ve kan dolaşımını hızlandırır. Kırmızı biber yedikten 20 dakika sonra yağ yakımı hızlanır ve metabolizmanız harekete geçer.


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder