30 Mart 2015 Pazartesi

3 saat diyeti ile ayda 4 kilo

Resim www.enystock.com dan alıntıdır

Günümüze kadar yapılan pek çok araştırma “3 saat” kuralının doğruluğunu kanıtladı. Vücudumuzun doğal açlık savunma mekanizmasını kontrol altında tutmaya yardımcı olan bu yöntemi detayları ile bulabileceğimiz ‘3 Saat Diyeti’ kitabına göre aç kalmak kilo vermek için çözüm olmaktan çok uzakta. New York Times bestseller listesinde bulunan “3 Saat Diyeti” kitabında bulunan bilgilere ve uzman görüşlerine göre 3 saatten uzun süre yemek yemediğinizde vücudunuz aç olduğunu düşünerek metabolizmanızın devamlılığını sürdürmek için yağ dokularını koruma altına alıyor ve kas dokularını kullanmaya başlıyor. 


Bu görüşü desteklemek amacıyla ABD'deki Georgia Üniversitesi tarafından yürütülen araştırmalar, öğün aralarında üç saatten uzun bir süre bırakan sporcuların vücutlarındaki yağ oranının daha yüksek olduğunu ortaya koydu.

Japon bilim adamları ise eşit miktarda kalori tüketen gönüllülerden günde 3 yerine 6 öğün yiyenlerin daha fazla kilo verip yüksek oranda kas dokusuna sahip olduğunu ortaya koydu.

Örnek plan

Sabah işe gitmeden önce 7'de kahvaltı ediyorsanız, saat 10'da ara öğünü yiyin, 1'de öğle yemeğine oturun, saat 4'te ara öğün ve saat 7'de akşam yemeği aldıktan kısa bir süre sonra da atıştırmalık tüketin.


Üç Saat Diyeti'nde günde ortalama 1450 kalori tüketebilirsiniz. Her ana öğünün yaklaşık 400, ara öğünlerin 100 kalori olması ve atıştırmalık olarak da 50 kalorilik bir gıda seçmek gerekiyor.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder