29 Mart 2015 Pazar

Alkali su nasıl hazırlanır?


Bedenimizin sağlıklı çalışabilmesi ve sağlıklı zayıflamak için vücudumuzun Ph seviyesini dengede tutmak çok önemlidir. Bağışıklık sistemimizi ayakta tutmak, metabolizma hızımızı korumak için ph değerimizin 7.4 civarında olması şarttır. Bu seviyeyi korumak ise alkali su tüketmek yapılabilecek en doğru harekettir. Alkali su tükettiğiniz zaman cildimiz daha pürüzsüz ve parlak olur, enerji seviyemiz yükselir ve yaşlanma etkileri gözle görülür oranda geriler. Peki bize bunca faydayı sağlayacak olan alkali su nasıl hazırlanır?Alkali suyunuzu fazladan hazırlayıp hayatınızı kolaylaştırmak isteyebilirsiniz ancak size tavsiyem taze olarak hazırlayıp tüketmeniz olacaktır. Alkali su hazırlamak çok pratik ve kolaydır. Kaliteli ir su ve eczanelerden temin edebileceğiniz İngiliz karbonatı yeterli olacaktır. 2 litre kaliteli su içerisine 1 yemek kaşığı eczaneden alınmış olan karbonattan ilave edin ve karbonat tamamen eriyene kadar karıştırın. Alkali suyunuz hazır. Sağlıklı günlerde tüketin. 

2 yorum:

  1. Ben bir ara alkali su tükettim zayıflama olarak bir faydasını göremedim ama diyet yapmadığım bir dönemde sabit kiloda kalmamı sağladı :)

    YanıtlaSil
    Yanıtlar
    1. Alkali su içerken yemek olayına dikkat etmek şart zayıflamak isteniyorsa ama sabit tutması da süpermiş diyet haricinde de tüketmek gerek demekki teşekkürler canım:)

      Sil