22 Mart 2015 Pazar

Ev yapımı dudak peelingi


Kuruyup çatlamış dudaklar güzelliğinize gölge düşürür. Dudaklarınızı  yeme alışkanlığınız varsa güzelliğinizden olduğunuz gibi üstüne bir de acı çekersiniz. Bakımlı dudaklar için peeling ve doğru nemlendirme şart. Peki dudaklarınıza pul pul görüntüsünü veren ölü derilerden kurtulmak için kendi dudak peelinginizi hazırlamaya var mısınız? Üstelik hem çok kolay hazırlanıyor hem de oldukça ekonomik. Haftada iki kere uygulamanız gereken doğal dudak peelingi, dudaklarınızın görünümünü en güzel seviyesinde tutacaktır.


Malzemeler                  
1 yemek kaşığı toz şeker
1/2 çay kaşığı zeytinyağı
1/2 çay kaşığı kayısı yağı
1 çay kaşığı bal

Hazırlama
Minik cam bir kabın içerisine toz şekeri, zeytinyağı ve kayısı yağını ekleyerek karıştırın. Karışıma son olarak balı ilave edin ve karıştırın. Peelinginiz hazır.

Uygulama

Hazırladığınız peelingden parmağınızın ucuyla bir miktar alın ve fazla bastırmadan dudaklarınızı 2 dakika boyunca ovalayın. Uygulama sonrasında bir makyaj pamuğu yardımı ile dudaklarınızın üzerinde kalan peelingi temizleyin. Su ile temizlemeyin ki kullandığımız doğal yağların etkisi yok olmasın. Son olarak da dudak nemlendiricisi ile dudaklarınızı nemlendirmeyi ihmal etmeyin.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder