22 Mart 2015 Pazar

Evde doğal ağda nasıl yapılır?


Vücudumuzda bulunan istenmeyen tüylerden kurtulmak acı verici ve sıkıntılı bir süreçtir. Bizleri istenmeyen tüylerden kurtaracak pek çok yöntem arasından bizim için en uygununu seçmeye çalışsak bile uzun süre pürüzsüzlük sağlayan en ekonomik yol ağda yapmaktır. Ağda uygulamasını kuaför ve güzellik merkezlerinde yaptırabileceğimiz gibi evimizde kendimiz de uygulayabiliriz. Piyasada ağda çeşitleri çok olsa da tüylerinden en doğalından kurtulmak isteyenler eski zamanlarda annelerimizin evde kendi ağdalarını hazırlayabilirler.


Peki evde ağda nasıl hazırlanır?

Malzemeler
2 su bardağı toz şeker
2 su bardağı su
1 çay kaşığı limon tuzu

Hazırlanışı
Ocağa aldığınız bir tencereye toz şekeri ve suyu koyup 10 dakika kadar karıştırın. 10 dakika sonra limon tuzunu da ilave ederek karıştırmaya devam edin. Karışım ağda kıvamını aldıktan sonra daha çabuk soğuması için ıslattığınız bir mermerin üzerine alabilirsiniz. Hazırladığınız ağdanın sertleşmemesi için ara ara karıştırın. Biraz bekledikten sonra ağdanız kullanıma hazır hale gelecek.

Ağda nasıl uygulanır?

Soğumaya başlayan ağdayı donmadan mermerden alın. Elinize aldığınız ağdayı çekerek uzatın. Bu işlemi birkaç kez tekrarlayın. Bir miktar ağdayı tüylü olan bölgeye elinizle yayın. Ağdayı tüylerin çıkış yönüne doğru yukarıya itin.


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder