24 Mart 2015 Salı

Lahananın faydaları


Tabiatın bizlere sunduğu mucize besinlerden biri olan lahana ile yapılan lahana suyu diyetini daha önce sizlerle paylaşmıştım. Bugün ise lahanaya daha genel bakarak sağlık açısından faydalarını anlatmak istiyorum. Lahananın faydaları saymakla bitmiyor. Hem sağlık için hem de güzellik için mutfaklarımızdan eksik etmememiz gereken lahana, protein ve vitamin deposudur. İçerdiği B,E ve C vitaminleri ile hastalıklarla mücadele etmenizde büyük rol oynar.


Vücutta biriken zehirli toksinleri atmanıza yardım eden lahana aynı zamanda hücreleri yeniliyor.
Kilo problemi olanların sağlıklı bir şekilde ideal kilolarına kavuşmasına yardım eden lahana, mide asidi oluşumunu dengeleyerek reflünün yarattığı sorunları hafifletiyor. Mide ülseri için lahana suyunun kullanım şekli ise 10 gün boyunca günde 2-3 bardak içmek.

Vücutta oluşan sivilce ve geçmeyen yaraların iyileşmesine yardımcı olan lahana, romatizmal rahatsızlıkların iyileşmesinde rol oynar. Kanser ve birçok ciddi hastalıklara engel olur, vücut direncini artırır.


Lahana doğal idrar söktürücü özelliği taşır. Daha zinde ve enerjik olmak isteyenlerin dostudur. Cildi güzelleştirir ve vücutta bulunan ödemi dışarı atmayı kolaylaştırır. Kansızlık ile savaşır ve kan şekerini dengeler. Cilt kırışıklıklarını düzelmesine katkı sağlar ve yaşlanma etkileri ile mücadele eder.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder