19 Mart 2015 Perşembe

Selüliti yok eden 3 muhteşem egzersiz


Hey sen! Tüm kış rehavete kapılıp bacaklarında oluşan selülitleri görmezden gelen okuyucu. Yaz aylarının kavurucu güneşinin altında sahilde salına salına dolanmak, bikininle plaj güzeli olmak istiyorsan acilen eyleme geçmelisin. Bu yaz bacaklarını ve kalçalarını gösterecek o portakal kabuğu görüntüsünden kurtularak, güneşin tadını korkusuzca yaşamak istiyorsan birazdan bahsedeceğim 3 egzersizi düzenli olarak uygulaman gerekiyor. Daha sıkı ve pürüzsüz bacaklar, kalçalar için hareket zamanı.


Hareket 1

İlk hareketimiz pek çok kas grubunu aynı anda çalıştıran çömelme hareketi. Mucizevi squat hareketimiz selüliti yok ediyor. Bu hareket için ilk olarak ayakta dik bir pozisyon alın ve bacaklarınızı omuz genişliğinde açın. Unutmayın bacaklarınızı açarken ayak parmaklarınız dışarıya doğru bakmalı. Ellerinizi göğsünüzün önünde birleştirin, belinizi ve sırtınızı dik tutarak dizlerine doğru çömelin. Tekrar ayağa kalkarken kalçalarınızı sıkmayı unutmayın.

Hareket 2

Mükemmel bir görünüm için kalçaların sıkılaşması şart. O nedenle kalça sıkılaştıran başka bir egzersiz ile devam ediyoruz. Köprü hareketi için ilk olarak ayak tabanlarınız yere yapışık şekilde sırt üstü uzanın . Ellerinizi avuçlarınız yere değecek şekilde vücudunuzun iki yanına yerleştirin. Ayaklarınızdan güç alarak omuzlarınızı yerden kaldırmadan poponuzu havaya kaldırın. Poponuzu havaya kaldırırken hafifçe sıkın. Hareketi seri bir şekilde tekrarlayın.

Hareket 3

Geldik en etkili savaşçıya. Kas gruplarını aynı anda çalıştıran bu egzersizi hayatınıza sokun. Bu hareketi uygulamak için şınav pozisyonu alın. Karnınızı sıkarak önce sağ dizinizi olduğunuz yerde göğsünüze çekin ve tekrar başlangıç pozisyonuna dönün. Aynı hareketi sol dizinizle de yapın ve 1 dakika boyunca olduğunuz yerde sıçramaya devam edin.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder