29 Mart 2015 Pazar

Süt içerek ayda 4 kilo yağ yakın


Dünyaya geldiğimiz andan itibaren en temel gıda maddeleri arasında liste başı olan süt, he gün keşfedilen yeni bir faydası ile şaşırtmaya devam ediyor. Vücudumuzun ihtiyacı olan protein, yağ ve karbonhidratı ideal oranda içeren vitamin kaynağı süt, yeni ortaya çıkan faydası ile bölgesel yağlarından dertli olanlara ilaç gibi gelecek. Günde 2 bardak süt içerek 1 ayda bel ve göbek bölgesinden 4 kilo yağ yakabilirsiniz. Nasıl mı?  Okumaya devam edin.


Fazla karbonhidrat tüketimi, menopoz, stres, protein ve kalsiyum eksikliği gibi sebepler bölgesel kilo alımını tetikliyor. Kan şekeri dengesi, yeterli protein ve kalsiyum alımı bölgesel zayıflamayı beraberinde getiriyor. Saydığım bu 3 etken sütün içeriğinde barınıyor. Sütü özellikle tarçın veya tarçın çubuğu ile tüketirsek bölgesel zayıflamaya etkisi daha hızlı gözleniyor.


Vücudumuzun kan şekeri seviyesi ikindi zamanları ve gece yatmadan 2 saat kadar önce düşüyor. Tarçınlı sütü o nedenle bu zamanlarda tüketmemiz en doğru zamanlama oluyor. 1 Bardak süt kişiyi yaklaşık 4 saat boyunca tok tutuyor. Düzenli süt tükettiğinizde metabolizma hızınıza göre 2-4 kilo arası yap yakabiliyorsunuz.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder