10 Nisan 2015 Cuma

5 adımda göbek ersin!


Göbek bölgesinde biriken inatçı fazlalıklardan kurtulmak için saatlerce egzersiz yapıyor, mekik çekiyorsunuz. Günlerce aç kalıyor ama yine de istediğiniz sonuca ulaşamıyor musunuz? Göbeğinizdeki şişkinlikten ve fazla yağlardan egzersiz yapmadan, aç kalmadan kurtulabileceğinizi söylesem? Sadece basit ve küçük detayları uygulayarak sizin de harika bir görüntünüz olabilir.Yemek sırasında sıvı tüketmemeye çalışın
Midenizin siz ona ne kadar yiyecek yollarsanız o derece büyüyeceğini unutmayın. Yemek sırasında yediklerinize ek olarak ayran, su, kola gibi içecekler ilave ederseniz mideniz her öğünde daha fazla büyüyecek ve bir süre sonra göbek oluşacaktır.

Açlıktan gözünüz dönmesin
Aslında hepimizin sık sık düştüğü en büyük hata gözümüzü karartacak, mantığımızı kaybedecek kadar acıkmayı beklemektir. Acıkmayı beklemeden yemek yerseniz hem sindirim sisteminize büyük bir iyilik yapacak hem de daha az yiyeceksiniz.

Yemek miktarınızı kısa aralıklara bölün
En etkili yöntemlerden biri de yemek miktarını parçalara ayırmaktır. 2 tabak yemek yerine yediğiniz miktarı 1 tabağa indirip yanına yoğurt ve meyve ekleyebilir, 3-4 saat sonra ise hafif atıştırmalıklarla aç kalmanızı engelleyebilirsiniz.

Midenizde fazla yer kaplayan yiyecekleri aynı anda yemeyin
Çorba, yoğurt, salata midede fazla yer kaplayan yiyeceklerdir. Bunları aynı öğünde yerseniz mideniz yediklerinizin hacmi nedeniyle büyüyecektir. O nedenle çorba yerseniz yanına et grubu bir besin, salata yerine ise meyve grubu ilave edin. Böylece midenizi boşa büyütmemiş olursunuz.

Suyu yudumlayın

Su içmek sağlığımız ve güzelliğimiz için çok önemli ancak çok su tüketeceğim diye mideyi büyütmeye gerek yok. Suyu bardak bardak içip kendinizi zorlamayın. Yudum yudum için. Böylece su vücudunuzda daha uzun süreli kalacaktır. 

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder