29 Nisan 2015 Çarşamba

Bel inceltmek için 5 öneri


İnce bir bele sahip olmak neredeyse tüm kadınların ortak hayali gibidir. İnce bir bel için çabalayıp sonuca ulaşamayanlardansanız bu yazı tam size göre. Diyet yapmak ve açlıkla geçen aylar belinizin incelmesi için ne yazık ki yeterli değil. Daha ince bir bele sahip olmak için ufak detaylara dikkat etmeniz gerekiyor.  Can alıcı detaylarla belinizin çevresinde oluşan can simitlerinden kurtulmanız ise çok basit.


Güne mutlaka yürüyüş yaparak başlayın
Sabah kahvaltısı öncesinde yapacağınız 1 saatlik yürüyüş, size çok ama çok iyi gelecek. Eğer çalışıyorsanız her zaman kalktığınız saatten bir saat daha erken kalkıp kendinize bir iyilik yapabilirsiniz.

Her gün tartılmayı bırakın
Diyete başlar başlamaz soluğu tartı üzerinde alanlardansanız yanlış yoldasınız demektir. Kilo vermek bazen bizi rehavete sürükleyebilir ve kaçamakları arttırabiliriz.

Doğal şeker almaya özen gösterin.
Tatlı ihtiyacınızı frenlemek için kuru veya az kalorili meyvelerden faydalanın. Çantanızda mutlaka kuru meyve bulundurun. Kahve yanı çikolata yerine ise çok sağlıklı olan hurmayı tercih edin.

Düzenli uyuyun
Metabolizmanızın çalışması için erken yatıp, erken kalkmak çok önemli. Günde 7-9 saat düzenli uyku çekmek formda bir beden için çok gerekli.

Tuzu azaltın
Tuz, kilo aldırmasının yanında sağlığınızı da tehdit eder. Ayrıca  vücudunuzun fazla su tutmasına neden olur. Tuzu azalttığınızda ödemden de kurtulduğunuzu göreceksiniz.


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder