3 Nisan 2015 Cuma

Hızla saç uzatan patates kürü


Saçlarımız biz kadınların en önemli ve etkili aksesuarıdır. Uzun saç özlemimize çoğı zaman saçlarımız bizi bıktıracak kadar geç uzadığı için sıkılıp veda ederiz. Uzun ve sağlıklı saçlara sahip olmanın güç bir süreç olduğunu bilir ve o nedenle uzun saçlara sahip kişilere gıpta ile bakar iç geçiririz. Saçların uzamaması vitamin ve mineral alımının yetersiz olması ile ciddi oranda bağlantılıdır. A, B ve C vitaminleri özellikle saçın sağlıklı bir şekilde uzaması için çok önemlidir. Patatesin sağlıklı ve hızla uzayan saçlar için önemi işte tam bu noktada başlar. Bugün sizlerle çok ekonomik bir saç uzatma tarifi paylaşacağım. Patates kürü ile sizin de saçlarınız sağlıkla ve hızla uzayacak.

Patates kürü nasıl yapılır?


İki adet patatesi yıkayın ve kabuklarını soyun. İnce ince dilimlediğiniz patatesleri blenderdan geçirin ve iyice ezilmesini sağlayın. Çok kıvamlı olursa az miktarda su ilave edin. Bir kase üzerine tülbent serin ve patates harcını bu tülbentten geçirerek suyunu çıkartın. Elde ettiğiniz patates suyunu saçlarınıza yedirin ve 30 dakika bekledikten sonra ılık su ile durulayın. Kürü haftada 1 kere uygulamanız sağlıklı saçlara kavuşmanız için yeterli olacaktır.

1 yorum:

  1. Merhaba yazı için ellerine sağlık :) Denemek için sabırsızlanıyorum :) Bu arada seni takibe aldım :) Ben de yeni bir blog açtım.Bakarsan ve yorumların olursa sevinirim :) :http://ataleofbeauty.blogspot.com.tr/

    YanıtlaSil