24 Nisan 2015 Cuma

Karın yağlarını hızla eriten 5 besin


Fazla kilolarından dert yanan kadınların büyük bölümü karın bölgesinde biriken yağlardan şikayetçidir. Estetik kaygıların yanında sağlık açısından da oldukça tehlikeli olan karın yağlarını kolayca yakmak için egzersiz ile birlikte karın yağlarını yakan besinlerden de yardım alabilirsiniz.


Yumurta
Kasları destekleyerek, yağlarınızı yakmayı hedef alır. Fazla kilolar ile savaşan yumurta, protein açısından çok zengindir. Yapılan araştırmalar, sabah kahvaltısında 2 yumurta yiyen insanların 1 gün içerisinde 400 kalori daha az aldığını ortaya koyuyor.

Yağsız süt ve süt ürünleri
Yağsız olmak şartı ile tüketilen süt ve süt ürünleri, kas yapısını güçlendirir ve kilo kaynı yaşanmasını sağlar. Süt ve yoğurt, protein, kalsiyum, fosfor, riboflavin ve B12 vitamini olmak üzere birçok vitamin ve mineral bakımından zengindir. Özellikle bel çevresinde bulunan yağların baş düşmanı yağsız yoğurttur.

Yulaf kepeği ve yulaf ezmesi
Şeker ilavesi olmadan tüketilen yulaf kepeği ya da yulaf ezmesi enerji verir. Kan şekerini düzenler. Mide ve bağırsakların düzenli çalışmasına yardımcı olur ve tok tutar.

Ananas
Önemli bir C vitamini kaynağı olan ananas, lif oranından zengindir. Vücutta şişkinlik yaratan ödemi atmak için etkili bir yoldur. Antioksidan koruma sağlar ve bağışıklık sistemini destekler.

Yeşil Çay

Yeşil çayın yağ yakıcı özelliği çok uzun zamandır bilinen bir gerçek. Bu nedenle yeşil çay içilmesi oldukça önem taşıyor.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder