6 Mayıs 2015 Çarşamba

Diyet yapmadan kilo vermenin 5 yolu!


Fazla kilolardan kurtulmak zorlu bir süreçtir. Sıkı diyet programları ve disiplinle yapılan egzersizler kilo vermek için gerekli adımların en başında yer alır. Siz kilo vermek istiyor ancak, ağır bir disiplin altına girmek istemiyorsanız çözümü oldukça basit. Hayatınızda yapacağınız ufak değişiklikler ile kilo verirken kendinizi sıkmayacaksınız.


Geldik yine en önemli konuya. Su içmenin faydaları saymakla bitmiyor ancak, siz siz olun ve yemeklerden önce 1 büyük bardak su içmeyi ihmal etmeyin. Böylece çabuk doyacak ve daha az yemek yiyeceksiniz.

Öğünlerinizde yapacağınız küçük değişiklikler, büyük fark yaratacaklar. Mesela sadece biraz daha lezzet için kullandığınız hazır sosları sofranızdan uzak tutabilir, çay ve kahvenizi artık şekersiz içebilirsiniz. Kahveye krema ilavesini de aklınızdan çıkarmanız gerekecek.

Tatlı ihtiyacınızı siz kontrol edin. Tatlı bir şeyler yemek istediğinizde bol şekerli, hamurlu tatlılar yerine bir parça bitter çikolata yiyerek nefsinizi köreltebilirsiniz.

Hareketi arttırın. Yanlış anlaşılmasın sıkı bir şekilde spor yapmak istemediğinizi biliyorum. Bu nedenle asansörü hayatınızdan çıkartın. Gideceğiniz yere 1-2 durak kala araçtan inin ve yürüyün. 

Açlık krizlerine karşı önlem alın. Eğer uzun süre aç kalırsanız bir sonraki öğününüzde mutlaka daha fazla yemek yiyeceksiniz.  Unutmayın açken sen sen değilsin! O nedenle gözünüzü döndürecek ve kaçamaklara yönelecek kadar asla aç kalmayın.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder