10 Mayıs 2015 Pazar

Marrakesh Argan Oil Original Besleyici ve Güçlendirici Saç Bakım Yağı


Artık arganın faydasını bilmeyen yok. Saçımıza, cildimize, tırnaklarımıza güç veren ve güzellik katan argan yağı ve argan yağı içeren ürünleri piyasada farklı marka ve fiyatta bulmak mümkün.  Argan yağının sadece Fas’ta yetişen bir ağacın tohumlarından özel olarak üretildiği ve sağlık açısından zeytinyağından bile daha etkili olduğunu düşünürsek ederinin çok altında etiketlerle satılan ve bilinmeyen markalara yönelmek paranızı havaya atıp, boş yere verim beklemek olacaktır.  Bu nedenle benim tercihim Marrakesh Argan Oil oldu.


Marrakesh, kendisini etkileri ile kanıtlamış bir marka. “Markaya karar verdim tamam ama nereden alacağım”  diye düşündüğümde bazı kriterlerime cevap aradım.

*Güvenilir olmalı
*İlgili olmalı
*Satış öncesi ve sonrasında muhatap bulabilmeliyim.
*Hızlı olmalı
*Özenli olmalı ki aldığım ürün taşınma halinde zarar görmesin. Kötü sürprizleri kim sever ki?

Tüm bunları düşündüğümde içime sinen cevapların karşılığı Natulika oldu. Göz atmanızı şiddetle tavsiye ederim.

Saç bakımı konusuna geri döneyim. Saçlarımı çok uç tonlarda ve sık sık boyayınca, ısılı işlem yapmaktan kaçınmama rağmen saçlarım kurudu ve yıprandı. Allahtan yanmadı. Yanmamasını sanırım düzenli olarak saç bakım ürünleri kullanmama borçluyum.  Ürünlerimin özellikle organik saç bakım ürünleri olmasına dikkat ettim. Marrakesh argan oil tercihim bu sebepten.  Baştan söyleyeyim kokusuna bayıldım. Hafif karamelize bir kokusu var saçlarıma sürdükten sonra  saçlarımı burnuma götürüp götürüp kokluyorum.  İlk kullanımda bile saçımı yumuşattığını hissetmek zaten ayrı bir güzellik.

Saçlarıma ısı ile şekil vermeden önce 1-2 fıs saçlarıma Marrakesh argan oil sürüyorum. Isının saçıma verdiği zarardan mümkün olduğunca saçımı koruyorum.  

Saçlarımı yumuşattığı ve nemlendirdiği için, yıpranma nedeniyle yaşadığım elektriklenmeye çözüm oldu.

En önemlisi ise uygulama sonrasında saçlarımda yağlı bir his bırakmadı.

Marrakesh Argan Oil 3 farklı kokuya sahip. Ben toprak ve baharat kokan Original olanını kullanıyorum ancak siz zevkinize göre, mandalina ve üzüm kokan Dreamsicle ya da Hindistan cevizi, limon ve mine kokulu High Tide çeşitlerini tercih edebilirsiniz.

Marrakesh Argan Oil yapı olarak ne katı ne de çok sıvı. Pompadan avucunuza sıktığınız zaman parmak ucunuzla dairesel hareketler yaparak yağı hafifçe çözdürüp o şekilde uygulamak gerekiyor.


7 yorum:

 1. bende denemek isterim
  sanırım tercihim hindistan cevizli olur

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Orjinali de muhteşem kokuyor ama eminim hindistan cevizlisi de harikadır. :)

   Sil
 2. cok merak ettim ürünü şimdi :)) denemek isterim

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Benim en sevdiklerim arasında özellikle kızımın kıvırcık saçlarını çok güzel toparlıyor :)

   Sil
 3. Çok övüldüğünü biliyorum bu markanın elimde testerları var deneyeyim bende ,teşekkürler paylaşım için...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ben özellikle boyadan meydana gelen hasarlarım ve Nisa'nın kıvırcıklarını az yatıştırmak için kullanıyorum elektriklenmeye çok iyi geliyor canım

   Sil
 4. Nerden temin edebilirim antalyada yasıyorum ben??

  YanıtlaSil