7 Haziran 2015 Pazar

Yedikçe zayıflatan 7 yiyecek!


Merhaba,
Eminim başlığı gördüğünüzde yedikçe zayıflamak olasılığının gerçekliğinden büyük oranda şüpheye düşmüşsünüzdür. Kilo vermek için yediğimiz yiyecek miktarını azaltmamız gerektiği zihnimize kolay kolay silinmeyecek şekilde yerleşmiştir.  Ama bu anlayış sadece büyük bir yanılgıdan ibaret.  Mutfaklarımızda yedikçe kilo vermemizi sağlayacak yiyecekler bulunuyor. Bu yiyecekleri yedikçe metabolizmanız hızlanacak ve aç kalmadan kilo verebileceksiniz.


Yoğurt
Bu mucizevi yiyeceği mutfaklarınızdan, sofralarınızdan ve öğünlerinizden eksik etmemenizi şiddetle tavsiye ediyorum. 100 gramında sadece 50 kalori barındıran yoğurt tok kalmamızı sağlıyor. Her öğününüzde yoğurt bulundurmaya ve özellikle yağsız yoğurdu tercih etmeye özen gösterin. Biraz yulaf ezmesi  ve biraz meyve ile buluşan yoğurt harika bir kahvaltı öğünü yerine geçebilir.

Yağsız beyaz et
Yağsız olması şartı ile tavuk, hindi ve balık eti çok önemli bir protein kaynağıdır ve hem tok tutar hem de yağ yakımınızı hızlandırır. Elbette bu yiyecekleri yağsız pişirmeniz ve tavuk ya da hindinin derisini kenara ayırmanız şart.

Patates
Diyet listelerinde kilo aldırdığı söylenen ve bu nedenle öcü gibi görülen patatesin aslında 100 gramında sadece ve sadece 70 kalori bulunuyor.  Kabuğu ile pişirdiğiniz bir adet patatesi taze otlar ve yoğurt ile lezzetlendirebilir harika bir öğün haline getirebilirsiniz. Patatesi  kızartmayı aklınızın ucundan bile geçirmeyin.

Su
Eğer kilo vermek istiyorsanız bol bol su içmeniz gerektiğini asla unutmayın. Vücuttan toksinleri atmanın, serinlemenin ve kilo vermenin en basit yolu su içmek. Su 0 kalori içerir unutmayın.

Greyfurt
Harika meyve greyfurt metabolizmayı hızlandırır ve verdiğinden daha çok kalori yakmanıza yardımcı olur. Lif açısından çok zengin olan bu meyve daha az kalori ile daha uzun süre tok hissetmenize yardımcı olacaktır.

Kereviz
Bol su içeren ve tok tutan kerevizi pek çok kişi sevmese de bu harika sebze metabolizmayı hızlandırarak tıpkı greyfurt gibi verdiğinden fazla kaloriyi götürür.

Kahve
Misler gibi kokan dumanı üstünde bir fincan kahve size keyif verirken kalorilerinizi siler atar. Eşit şartlarda iki insandan kahve içen kişi %30 oranında daha fazla kalori yakıyormuş bilginize.

1 yorum: