1 Temmuz 2015 Çarşamba

Organik Ürünler ile Sağlıklı Yaşam


Eğer büyük bir şehirde yaşıyorsanız hele bir de küçük bir şehir veya kasabadan taşındıysanız yediğiniz sebze meyvenin hormonlu ve tatsız oluğunun çoktan farkına varmışsınızdır. Sağlıklı diye tercih ettiğimiz sebzeler ve meyveler ileride karşılaşacağınız hastalıkların tetikleyicisi olabilir. Bu yüzden yediğiniz ve içtiğiniz şeyleri sık sık incelemeli ve en iyilerini seçmelisiniz. Son günlerde iyice popüler olan organik ve doğal yiyeceklere maalesef herkesin bütçesi yetmiyor. Hem sağlığınızı hem de bütçenizi nasıl koruyabileceğiniz konusunda size yardımcı olabilmek için kısa bir rehber hazırladık:Mevsim Sebze ve Meyvelerini Tercih Edin
Tabi ki ilk kural her şeyi mevsiminde yemek. Eğer “ben domatessiz yapamam” diyorsanız, yazın lezzetli domateslerinizi rende yapıp buzluğunuzda saklayabilirsiniz. Elbette bu metodu diğer mevsim sebzeleri için de uygulayabilirsiniz.


Pazarları Tercih Edin
Eğer vaktiniz varsa mahallenizde ki haftalık pazara bir uğrayın orada hem doğal, bahçede yetişmiş ürünler bulabilir hem de süper marketten yapacağınız alışverişe göre daha az para harcarsınız.

İnternetten Alışveriş Yapın, Daha Ucuza Gelsin
İnternetten alışveriş hem zaman kazandırıcı hem de bazı ürünlerde daha tasarruflu olabiliyor. Domateslerinizin, peynirlerinizin hatta etinizin bile köyden hiç bozulmadan gelmesini istemez miydiniz? Hem de şehirdekinden daha ucuza fiyata. Taze Masa, Hasanbey Çiftliği, Memleketten Gelsin ya da Taze Direkt gibi bir çok sanal market bu yönde hizmet veriyor. Bu mağazalardan yapılan alışverişlerde indirim kuponları kullanılabildiği için alışverişlerinizi daha da ucuza yapabilirsiniz.

Aktara Uğrayın
Eminiz ki sizin de evinizin yakınlarında ya da yol üstünde bir aktar vardır. Baharatlarınızı ve çayınızı paketli almak yerine oradan taze ve istediğiniz miktarda alabilirsiniz üstelik fiyatlar ateş pahasına değiller. Ya da mevsiminde almadığınız patlıcanı evinize yakın marketten almak yerine kurutulmuş olanları tercih edebilirsiniz.
4 yorum:

 1. Merhaba canım bloğunu blog keşif etkinliğinden aldım yazılarını zevkle takip edeceğim takip listeme ekliyorum seni:-)beni takip edersen çok sevinirim sevgiler:-)
  http://www.fatmadenizz.blogspot.com.tr/

  YanıtlaSil
 2. Merhaba... Organik ürünleri hepimizin tüketmesi gerekir, sağlıklı yaşam adına ancak herkesin bulabildiği ürünler değil malesef, bulunsa bile insanların alım gücü malum. Keşke yediklerimiz de hep doğal ve organik olsa. Yazınız da çok yararlı olmuş paylaşımlarınız için teşekkürler:)) Sevgiler...

  YanıtlaSil
 3. Organik ürünler hayatımızın bir parçası olması gerekiyor benim önerdiğim ve birçok kez alışveriş yaptığım bir yer var tavsiye ederim; www.dogadanevime.com

  YanıtlaSil
 4. Bu yorum bir blog yöneticisi tarafından silindi.

  YanıtlaSil