7 Eylül 2015 Pazartesi

Gün boyu yağ yakmak için 5 öneri


Vücudumuzun yağ yakması sadece enerji harcadığımız zamanlarla sınırlı kalmasa ve bizler gün boyunca yağ yaktığımızı bilsek ne güzel olurdu değil mi? Aslında bu fikir gerçekleşmesi imkansız bir fikir değil. 24 saat boyunca yağ yakmaya devam etmemizi sağlayan basit yöntemlerle her zaman formda kalmaya varım diyorsanız hemen yazının devamına ışınlanın.


Kahvaltıda tahılın önemini unutmayın
Metabolizmayı canlı tutmak için kahvaltının önemini hepimiz biliyoruz. Atladığımız bir nokta hariç. Kahvaltıda ağır besinler yerine tam tahıllılara yönelmek en doğrusu. Uyandıktan en fazla bir saat sonra midemize bol lifli tahıllar yönünden zengin besinler gönderirsek akıllılık yapmış oluruz.

Öğleden sonra bol su tüketin
Suyun bizler için önemi tartışılmaz. İçtiğimiz su miktarını arttırırsak, hareketsiz saatlerin yavaşlattığı metabolizmayı hızla canlandırabiliriz. Yapılan araştırmalar gün boyu 12 bardak su içenlerin 4 bardak içenlere oranla daha fazla yağ yaktıklarını ortaya koymuş.

Öğle yemeklerinde protein ağırlıklı beslenin
Proteinin yağ yakımında etkisi tartışılmaz. Diyetisyenlerin önerilerine kulak verelim ve öğlen menülerimize bolca protein ekleyelim.

Akşam baharattan vazgeçmeyin
Baharatlar, metabolizmanızı olabildiğince hızlandıracaktır.. O nedenle yavaşlamaya başlayan metabolizmayı akşam saatlerinde yeniden canlandırmanın yolu baharat tüketmekten geçiyor. Zencefil, zerdeçal ve tarçın bu baharatların başında geliyor.

Uykunun kollarına bırakın kendinizi
Günde 7 saat düzenli uyku daha sağlıklı olmanız için çok önemli. Tüm günün yorgunluğunu rahat bir uyku ile üzerinizden atmayı asla ihmal etmeyin.


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder