Genel

Hızla 5 kilo vermenin 5 kolay yolu!

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Sadece 5 kilo fazlalığınız mı var? O zaman işiniz çok kolay!  Diyet kıskacına girmeden,kalori hesabı yapmak zorunda kalmadan kolayca bu fazlalıklarınızdan kurtulabilirsiniz. Birazdan sizlere bahsedeceğim tüyoları alışkanlıklarınıza dahil etmeniz, kısa sürede 5 kilo vermeniz için yeterli. O zaman ne yapıyoruz? Bu 5 yeni alışkanlıkla hafifliyor, inceliyor ve formda bir bedene merhaba diyoruz.

Tabaklarınızı küçültün
Böylece hem daha az yiyerek fazla kilolarınızdan kurtulacak, hem de midenize yüklenmeyeceğiniz için da sağlıklı olacaksınız. Yemeğinizin miktarını ikiye bölün ve ilk yarısından sonra 20 dakika ara verin. İkinci yarıyı yemek istemeyeceğinizi şaşırarak göreceksiniz.


Bol bol su tüketin
Yapılan bilimsel araştırmalar sonucunda bol su içenlerin, içmeyenlere oranla daha hızlı kilo verdiği ispat edilmiş. Kilo vermek isteyenlerin su içmeleri gerektiği yönünde yapılan açıklamalar işte bu sebepten.

Alkolden uzak durun
Alkollü içeceklerde bol miktarda kalori bulunmakta. Alkol alışkanlığı yerine su içmeyi deneyin. Göreceksiniz hızla o kilolar gidecek.

Düzenli uyku şart
Bilimsel araştırmalar, yeteri kadar uyumayan insanların yemek yemeye ve dolayısı ile kilo almaya daha meyilli olduklarını ortaya koyuyor. O nedenle uyku düzeninizi acilen gözden geçirin.

Süt için
Kalsiyumun zayıflamaya etkisi tartışılmaz. Yarım yağlı süt ve süt ürünlerinin kilo vermeyi hızlandırdığı kanıtlanmış. O zaman günlük beslenme listemizde kesinlikle yarım yağlı süt ve ürünlerini dahil ediyoruz.

Yorum Yaz

Pin It