2 Eylül 2015 Çarşamba

Seksi bir karın için 5 harika yöntem!


Sıkı, dümdüz ve seksi bir karına sahip olmak hepimizin rüyalarını süsler. Kimimizin bu uğurda yapamayacağı şey yoktur, kimimiz için ise düz bir karın uzak bir idealden öteye geçemeyecektir. Ben bugün vazgeçenlere sesleniyorum. Aslında basit tüyolar ile hayallerimizin görüntüsüne sahip olmak mümkün. Birazdan sizlere bahsedeceğim 5 kolay ama bir o kadar etkili yöntemle seksi bir karın hayal olmaktan çıkacak.


Protein protein protein!
Mükemmel bir kas sistemine sahip olmak ve yağlarımızdan kolayca kurtulmanın temel taşı protein alımını arttırmaktan geçiyor. Her sabah  yumurta beyazından oluşan bir kahvaltı hem metabolizmanızı hızlandıracak hem de daha fazla enerji harcamanıza yardımcı olacak.

Her güne bir elma
Güne bir tane elma yiyerek başlamayı alışkanlık haline getirin. Bağışıklık sistemini güçlü kılmak ve lif alımını arttırmanın en pratik ve ekonomik yolu günde bir elma yemekten geçiyor.Elmada kolestrolü azaltan pectin bulunmaktadır. Ayrıca sizi tok tutmaya fazlasıyla yetecektir.

Kaslarınızı güçlendirmek için ağırlık çalışın
Ne kadar kaslı bir vücudunuz varsa o kadar fazla kalori yakacağınız herkes tarafından bilinen bir gerçek. Düz bir karın için egzersiz programınıza ağırlık çalışmasını mutlaka dahil edin.

Suyu ihmal etmeyin
Kilo problemi yaşayanların ortak noktalarının başında su içmeyi ihmal etmeleri bulunuyor. Açlık ve susuzluğu karıştırmanız sizin her seferinde daha fazla kalori almanıza neden olacaktır. Bu nedenle her yemek öncesi bir bardak su içmeyi ihmal etmeyin. Böylece daha az yemek yemiş olacaksınız.

Buzdolabı faresi olmayın
Geceleri buzdolabı önünden ayrılamayanlardansanız hemen bu alışkanlığınızı terk edin. Gece yatağa girmeden en az 3 saat önce bir şey yemekten uzak durun.  Uyurken metabolizmanız yavaşlar ve bu da yatağa girmeden aldığınız kalorileri yakamayacağınız anlamına gelir.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder