1 Ekim 2015 Perşembe

NANİ GİBİ BİR VÜCUDA NASIL SAHİP OLURUZ?         
Life Fitness Academy Master Tainer Bünyamin Aysoy: “Nani gibi vücut;  düzenli antrenman, beslenme ve uyku düzeni ile mümkün, profesyonel sporcu olmadıkça imkansız değil ama zor” yorumunu yapıyor. Onep Estetik Kliniği Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Prof. Dr. Ege Özgentaş ise; “Kasların üzerini kaplayan yağların liposuctionla alınarak baklava şekline yaklaşmak mümkün ama kilolu değilseniz ve spor altyapınız varsa” diyor.

5 SORUDA NANİ GİBİ BİR VÜCUDUN SIRRI:

1)      Bu vücut egzersizle beslenmeyle yapılabilir mi?

Life Fitness Master Trainer Bünyamin Aysoy;
-Söz konusu vücut üst düzey profesyonel bir sporcuya ait, normal bir bireyin böyle bir form yakalaması elbette imkansız değil ancak profesyonel olarak spor yapmayan günlük yaşantısı içerisinde işinden arta kalan zamanlarında egzersiz ve beslenmeye özen göstermek ve bunu yıllarca sürdürmek gerçekten zor.

2)      Ne kadar zamanda ne nasıl bir antrenmanla yapılır?

Life Fitness Master Trainer Bünyamin Aysoy;
Bu formu yakalamak çok uzun bir süreç gerektirmektedir. Çocukluktan itibaren düzenli ve sağlıklı beslenme, antrenman düzeni ve disiplini ilaveten dinlenmenin eğitimi verilmiş olmalı bu düzen yıllarca sürmelidir ki istenilen form yakalansın.
Bir çok farklı antrenman sistem ve metodları kullanılabilir, ağırlık egzersizleri, cardiovasküler çalışmalar, kendi vücut ağırlığını kullanarak yapılan egzersizler, eklemleri ve kasları çalıştıran aynı zamanda kas esnekliğini sağlayan TRX egzersizler, yoga sadece sayabileceğim birkaç sistem.
3)      Nasıl korunur?

Life Fitness Master Trainer Bünyamin Aysoy;
Formu yakaladığınız rutine devam etmeniz gerekmektedir. Yaptığınız antrenmanları asla bırakmadan üzerine koyarak devam etmeniz çok önemli. Beslenme düzeninizi kesinlikle bozmamanız lazım şeker ve alkol tüketimi yok denecek kadar az olmalı şeker alımında doğal şeker tercih edilebilir. Fiziksel ve psikolojik dinlenme unutulmamalı.
4) Liposuction’la baklava karın yapabilir miyiz?

Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Prof. Dr. Ege Özgentaş;
Son yıllarda karın kaslarının altılı paket şeklinde belirgin olması veya baklava dilimi şeklinde karın görüntüsü çok popüler hale gelmiştir. Bu görüntüyü kazanabilmek için vücutta hiç fazla yağ dokusu bulunmaması ve kasların egzersiz ile belirgin (tıp dilinde hipertrofik) hale gelmesi gereklidir. Yapısal olarak her erkeğin kasları gelişkin olmayabilir ve pek çok kişide deri altında belli oranda yağ dokusu vardır ve bu kasların şeklini gölgeler. Estetik cerrahi gelişen liposuction teknolojileri ile erkeklerde karın duvarı görüntüsünü daha atletik hale getirebilmektedir. Bu işlemde; Vaser Liposuction ile, karın kaslarının görüntüsünü gölgeleyen yağ dokuları hassas bir şekilde temizlenerek kasların belirgin hale gelmesi sağlanabilir.

4) Yeniden kilo alınırsa bu görüntü kaybolur mu?

Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Prof. Dr. Ege Özgentaş;

Evet, kaybolur, liposuction operasyonu geçirenlerin şansı ise o bölgedeki yağ hücreleri eksileceği için kilo alsalar da o bölgeden değil başka bölgelerden almalarıdır. Tabii bu görüntüyü koruyabilmek için adayın şişman olmaması ve az çok gelişmiş karın kaslarına sahip olması yani kilo almaması ve sporda da devam etmesi gerekir. Ama elde edilecek görüntü Nani gibi değil, karın kasları olan daha mütevazi bir vücut şeklinde olacaktır.

1 yorum:

  1. Merhaba sizi takip ettim ama bolggerda yeniyim yardimci olmak için sizde takip ederseniz sevinirim ��http://lavvienrose.blogspot.com.tr

    YanıtlaSil