Diyet

Kışın daha fazla yağ yaktıran 6 besin!

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Kış aylarında kilo vermenin çok daha zor olduğunu düşünürüz. Bu durumu kabullenir ve aldığımız kiloları kalın kazakların, montların ardına saklar, yaz ayları yaklaştığında panikleyerek hıza kilo vermek için adeta yarışa gireriz. Aslında tüm bu sıkıntıya hiç gerek yok. Kış aylarında uygulayabileceğimiz basit tüyolar ile yılın her anı sahillere hazır bir bedene sahip olabiliriz. Bugün sizerle kış aylarında tüketildiğinde daha fazla yağ yakmanıza yardımcı olacak 6 besinden bahsedeceğim. Eminim çok işinize yarayacak. Tüm yıl boyu fit olmak isteyenlere gelsin .

İşte daha fazla yağ yakmanıza yardımcı olacak 6 besin:

Bitter Çikolata

Çikolatayı sevmeyen yoktur. Yağ yakmaya ardımcı olunca gözümüze daha bir lezzetli gelen bitter çikolata içeriğindeki kafein ve kateşin sayesinde metaboizmayı ciddi oranda uyarıyor. Bundan fazla fazla çikolata yiyebileceğimiz anlamını çıkarmıyoruz ebette. Günde tüketeceğimiz küçük bir parça bitter çikolata bizi amacımıza ulaştırmakta yeterli olacak.

Tatlı Patates


Lif oranı açısından oldukça yüksek olan tatlı patates, tüketildiğinde bizi gün boyu tok tutmaya yardımcı oluyor. Sindirim sistemini çalıştıran ve kan şekerini düzenleyen tatlı patatesi haşlanmış olarak tüketmelisiniz.

Tarçın


Zayıflamak için önerilerden bahsederken tarçının önemini atlamak olmaz elbette. Kış aylarında daha sık kullanılan tarçın, metabolizmayı uyarıyor.

Armut


İçerdiği pektin sayesinde, vücudun yağ emilimini sınırlandırıyor. Güze bir kış meyvesi olan armuttan vazgeçmeyin.

Hindi

Tam bir protein kaynağı olan hindi eti, tok kalmanızı sağlıyor. Ayrıca sindirimi sırasında fazla enerji harcamanıza yardımcı oluyor.

Greyfurt

Çözünebilir lif açısından zengin olan greyfurt, daha fazla yemek yemeni önlüyor. Gün içerisinde tüketmeye özen gösterin.

Yorum Yaz

Pin It