5 Ocak 2016 Salı

Soğan suyu ile haftada 5 kilo!


Sağlığımız için faydaları saymakla bitmeyen soğan kalp hastalıklarına, sinirlere iyi gelir, kansere karşı ciddi bir kalkan olan soğan başta kadın hastalıkları olmak üzere birçok hastalığa iyi gelir. Vitamin ve mineral deposu olan soğanın pek bilinmeyen başka bir özelliği daha ortaya çıktı. Soğanın kendisi değil ama suyu hızla zayıflatıyor. Zayıflamak için her yolu denerim diyorsanız 1 haftada 5 kilo incelten soğan suyu diyeti sizler için gelsin.


Kaynamış soğan suyu diyeti

Zayıflamak amaçlı bu diyeti yaparken, sağlığınız için pek çok fayda da göreceksiniz. Adet düzensizlikleri, çikolata kisti, kısırlık, depresyon, uykusuzluk ve yorgunluk gibi sıkıntılarınız varsa bu şikayetlerinize çare olabilecek soğan suyu, aynı zamanda sizi hızla forma sokacak.

Soğan suyu nasıl hazırlanır?


1 tane beyaz soğanın kabuklarını soyun ve 4 parçaya bölün. Kaynar halde olan 2 su bardağı suya ilave edilir ve ağzı kapalı halde 5 dakika kadar kaynatılır. İçerisinden soğanları çıkartarak suyu sabah ve akşam yemek öncesi içilir. Bu uygulamaya 5-7 ya da 15 günlük kürler halinde devam edilir ve ara verilir. Soğan suyu her kullanım önces taze hazırlanmalı ve sıcak olaak tüketilmelidir.

2 yorum:

  1. ay çok ilginç işe yarar mı acaba bir de her gün sabah yapıp bütün gün aynı suyu kullanmak olur mu sence yoksa her seferinde o iki bardak suyu mu içeceğiz..

    YanıtlaSil
    Yanıtlar
    1. Canım gerçekten ilginç bu tarifi öncelerde uygulayan tanıdıklarım var işe yarıyor ama ben denemedim soğan suyu denilince durdum :) Ama taze olması şart ve sıcak içilecek

      Sil