6 Eylül 2016 Salı

Büyük kilolar vermek için 6 küçük adım yeter


Fazla kilolarınızdan kurtulmak istiyorsunuz. Vermek istediğiniz kilonun oldukça fazla olduğunu düşünüyor ve umutsuzluğa kapılıyorsanız büyük bir yanılgı içerisindesiniz. Büyük büyük kilolar vermek için aslında minik adımlar atarak birkaç alışkanlığınızdan vazgeçmeniz yeterli. Küçük adımlar atarak hızlı ve kolay bir şekilde forma girmek istiyorsanız yazının devamına bekleniyorsunuz.


İşe içeceklerinizden başlayın

Sizde benim gibi sürekli içecek tüketiyorsanız önce hangi içecekleri tercih ettiğinizi inceleyin. Meyve suları, asitli ve şekerli içecekler bol miktarda kalori içerir ve kilo almanıza neden olur. İçeceklerinizde şeker oranını azaltma yoluna gidebilirsiniz. Meyve suyunuzu su ya da soda ile yarı yarıya karıştırabilir, kola gibi asit ve şekerli içeceklerden uzak durabilir, çay ve kahvenizden şekeri çıkartabilirsiniz.

20 dakika mucizesini atlama

Yemek yerken 20 dakika içinde beyne tokluk sinyalleri iletildiğini unutmayın. Bu nedenle hem yavaş yemeye özen gösterin hem de her zaman yediğiniz miktarın üçte birini tabağınızda bırakıp 20 dakika bekleyin. İnanın çok daha az yiyecek dolayısı ile kilo vereceksiniz.

En önemli öğün kahvaltı

Kahvaltı yapan kişilerin gün içerisinde daha az yemek yedikleri bilimsel olarak kanıtlanmış. 2000 kişi üzerinde yapılan araştırmaya göre kilo vermeyi başarmış kişilerin %78 i sabahları kahvaltı yapmayı önemsiyor.

Her gün 100 kalori eksik alın

Gün içerisinde aldığınız kalori miktarını 100 kalori azaltmayı alışkanlık haline getirin. Her gün 100 kalori azaltmak size hiç çabalamadan yılda 5 kilo verdirecektir.

Akşam yemeği en hafifinden olsun

Gün içerinde en fazla kaloriyi sabah kahvaltısı ya da öğle yemeğinde alın. Akşamları olabildiğince hafif beslenmeyi alışkanlık haline getirin. Geç saatte alınan kaloriler yağ olarak depolanır.

Yürüyün

Her gün 30 dakika yürüyüş yapmak günlük rutininiz haline gelsin. Yürürseniz sağlığınız içinde çok yararlı bir adım atmış olursunuz.


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder