7 Eylül 2016 Çarşamba

Fit kadınların her gün yediği 3 besin


Zayıf kadınların nasıl formda kaldıklarını merak eder dururuz. Formunu korumayı başarabilen kadınların sırlarının peşinde koşar, ne yediklerini ve nasıl yaşadıklarını bilmek isteriz. Bazı besinlerin kilo vermeyi kolaylaştırdığı bilimsel bir gerçek. Bilimsel araştırmalar sonrasında yağ yaktırdıkları kesinleşen besinlerden siz de tüketerek sağlıklı ve formda bir bedene kavuşabilirsiniz. Zayıf kadınların her gün sıklıkla tükettikleri besinleri merak ediyorsanız yazının devamına ışınlanın…


Badem

Yapılan araştırmalara göre doymamış yağ, protein ve lif deposu olan badem, uzun süre tok kalmanıza yardımcı oluyor. İnternational Journal of Obesity taradından yapılan araştırmaya göre günlük diyet menülerine 70 adet badem ekleyen kişiler 6 ay içerisinde kilolarının %18’inden kurtulmayı başarıyorlar.

Yeşil Çay

Formda kadınların elinden düşürmedikleri içecek olan yeşil çayın zayıflamaya etkisi büyük. The American Journal of Clinical Nutrition tarafından yapılan araştırmalara göre gün içerisinde sık sık yeşil çay tüketenler diyet yapmadan 12 haftada 1.5 kilo kaybettikleri açıklandı.

Yumurta


Yumurtanın kilo vermekle ilgili yakından bir bağlantısı olduğu kanıtlanmış bir gerçek. The Journal of the American College of Nutrition’da yayınlanan bir çalışmaya göre sabah kahvaltıda 1 yumurta tüketen insanlar gün içerisinde daha az acıkıyor ve aşırı beslenmekten uzak duruyor.

1 yorum:

  1. Bloğumda ödüllü blog keşif etkinliği var ayrıca çekiliş var beklerim sevgiler :)

    YanıtlaSil