4 Eylül 2016 Pazar

Güneş lekelerinden kurtulmanın 4 doğal yolu


Güneşli yaz günlerini geride bırakmaya hazırlandığımız şu dönemlerde yüzünüzde oluşan güneş lekelerinden kurtulmaya var mısınız? Cilt tipiniz ne olursa olsun uzun süre korumasız olarak güneşe maruz kalırsanız yüzünüzde kötü bir görüntüye neden olan güneş lekeleri oluşması kaçınılmaz oluyor. Genelde açık tenli insanlarda daha sık karşılaştığımız güneş lekeleri kanser belirtisi de olabileceği için öncelikle mutlaka bir dermatoloğa görünmeniz gerekir. Eğer lekelerin altında ciddi bir neden yoksa bu lekelerden doğal yollarla kurtulmaya başlamalısınız. Açıklı koyulu kahverengi lekeler halinde cildinizin güzelliğine gölge düşüren bu durumdan doğal yöntemlerden faydalanarak kurtulabilirsiniz. Size ışıl ışıl bir cilt kazandıracak yöntemler yazının devamında…


Limon

Temiz ve canlı bir cilt için kullanılabilecek doğal yöntem denildiğinde ilk akla gelen limondur. Taze bir dilim limonu güneş lekelerine sürün ve 15 dakika bekleyin. Limon asidi cilt tonunu açar ve ölü hücreleri yok eder.

Yeşil çay

Kaynamış suya atıp demlediğiniz yeşil çayı gün içerisinde 2 kere cilt lekelerinize sürün. Cildinizin hızla eski günlerine döndüğünü göreceksiniz.

Ayran

Mucize içeceklerden biri olan ayran aynı zamanda cilt lekelerine de iyi geliyor. Cilt lekelerinin üzerine sürüp 10 dakika sonra duruladığınız ayran cilt tonunu kısa zamanda açacaktır.

Kırmızı soğan

Kırmızı soğanın içeriğinde bulunan asit cildinizi istenmeyen lekelerden kurtaracaktır. Bir dilim taze kesilmiş kırmızı soğanı lekelerinizin üzerine sürün ve bekletin. 15 dakika sonra durulayın.


1 yorum: