3 Eylül 2016 Cumartesi

Koltuk altı kararmasına karşı 3 pratik çözüm


Zaman zaman başımıza gelen koltuk altı kararmaları özellikle kıyafet seçimi konusunda özgürlüğümüzü ve yarattığı kötü görünüm nedeniyle özgüvenimizi elimizden alır. Kolsuz kıyafetleri giyme fikri bile bizi bizden alır. Eğer sizde koltuk altınızda meydana gelen kararmalara çözüm arıyorsanız ve bu uğurda avuç dolusu para harcamak istemiyorsanız size harika önerilerim olacak. Hem uygulaması kolay hem de ekonomik ve kolay ulaşılabilir malzemelerden faydalanarak sizde çekinmeden kolsuz kıyafetler giyebileceksiniz.

Karbonat

Birçok alanda kullanılan mucize karbonatı mutfağınız dışında güzelliğiniz içinde kullanabilirsiniz. Cilt tonunu beyazlatmak için kullanılan karbonatı su ile karıştırarak macun haline getirin ve elde ettiğiniz macunu koltuk altınıza sürün biraz bekletin ve ılık su ile durulayın.

Sirke

Bir başka mucize olan sirkeyi de kullanarak aydınlık koltuk altı görünümüne sahip olabilirsiniz. Pirinç unu ve sirkeyi karıştırarak macun haline getirin. Duş sonrası koltuk altınıza sürün ve kuruması için bekleyin. Kuruyunca durulayın. Bu formül aynı zamanda kötü koku ile de mücadele eder.

Limon

Cilt problemleri için sıklıkla başvurduğumuz limon aynı zamanda cildi beyazlatıyor ve temizliyor. Koltuk altınıza limon sürün ve kısa bir süre bekleterek durulayın. Limon asit etkisi nedeniyle cildi kurutur. Bu nedenle işlem sonrası nemlendirici kullanmayı ihmal etmeyin. 

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder