28 Eylül 2016 Çarşamba

Su içerek nasıl zayıflarız?Zayıflamak isteyenlere uzmanların ilk önerisi her zaman bol bol su içmeleri oluyor. Tüm diyet listelerinin vazgeçilmez püf noktası yine su içmek. Peki su içerek nasıl zayıflarız? Zayıflamak amacıyla çıkılan yolda suyun önemini ve yerini henüz anlayamadıysanız yazının devamına ışınlanın….

Zayıflamak isteyenlerin aldıkları kaloriden fazlasını yakmak zorunluluğu her zaman geçerli ancak bu süreçte kişilerin ne kadar su tükettiği de önemli bir ayrıntı. NYU Langone Medical Center Kilo Yönetimi Programı’ndan Uzman Diyetisyen Leah Kaufman, zayıflamak isteği ile kendisine başvuran kişilere günde ne kadar su tükettiklerini kontrol etmek amacıyla ilgili telefon uygulamalarını indirmelerini söylüyor. Su içmenin zayıflamada büyük payı olduğunu vurgulayan Kaufman, su içmenin başarılı zayıflama konusunda önemli bir nokta olduğunu dile getiriyor. Peki su nasıl zayıflatıyor?

Antrenmanlara güç katıyor

Susuzluk, antrenmanın sonuçlarını olumsuz etkiliyor. Kaufman, antrenman öncesi yarım litre, antrenman sırasında ise her 30 dakikada bir 250 ml su içmemiz gerektiğini belirtiyor.

Metabolizma hızlandırıyor

Yapılan araştırmalar günlük su tüketimini 1.5 litre kadar arttırdığımızda fazladan 200 kalori kadar yaktığımızı gösteriyor. Metabolizmayı %30 oranında arttırmanın en kolay yolu su içmek aslında.

Açlık seviyesini kontrol ediyor

Araştırmalar açlık ve susuzluğun birbirleri ile karıştırıldığını ortaya koyuyor. Aç olduğumuzu sandığımız çoğu zaman sadece susamış olabiliriz. Aç olduğumuz zaman su içerek aslında ne kadar aç olduğumuzu kontrol edebilir ve fazla kalori akmaktan korunabiliriz.


2 yorum:

  1. su içmeyi unutmamak için artık gözümünönünden ayırmıyorum su şişemi :) bu güzel paylaşım için teşekkürler :)

    YanıtlaSil
  2. su içmeyi hiç sevmiyorum ama aksine o kadar da terliyorum içmem lazım biliyorum ama zorla içiyorum :(

    YanıtlaSil