13 Ekim 2016 Perşembe

En çok zayıflatan 4 basit egzersiz


Fit ve sağlıklı bir beden için egzersiz yapmanın şart olduğunu bilmeyen yoktur. Konu egzersiz olunca da yapmamak için binlerce bahane bulabiliriz. Zamanımız yoktur, spor salonuna ayıracak bütçemiz yoktur, yapmak istediğimiz egzersiz için alet yoktur… Sanırım en önemli bahane zaman sıkıntısı ve sabırsız olmamız. Egzersiz yaparken hem kısa sürsün hem de hızla inceltsin, etkisi hemen görünsün istiyoruz değil mi? Sizler için en kolay ve en çok zayıflatan egzersizleri yazdım. Eminim ilginizi fazlası ile çekecek.

Yürüyüş

Hareket etmek denildiğinde ilk akla gelen spor yürüyüş yapmaktır. Masrafsız ve en etkili egzersizlerin başında olan yürüyüş için ne alete ne de bir bütçeye ihtiyacınız var. Her gün düzenli olarak 1 saat yürüyüş yaparak ve dengeli beslenerek haftada 1 kiloya yakın kilo verebilirsiniz.


Squat (Çömelme)

En hızlı zayıflatan ve zayıflatırken bedeninizi güçlendiren bir egzersiz arıyorsanız squat yani çömelme egzersizleri tam size göre. Ayaklarınızı omuzlarınızın genişliğinde açık tutun ve dizleriniz yere dik açı oluşturacak şekilde çömelin. Dizleriniz ayak parmaklarınızın hizasında kalmalı. Çömelirken elinize dambıl alabilirsiniz.

Yüzmek

En keyifli sporlardan biri ile karşınızdayım. Tüm vücudu çalıştıran ve hızla kilo kaybettiren egzersiz olan yüzmek, saatte 400 ile 700 kalori arası enerji harcattırıyor.

İp atlamak


İşte size hiç masrafsız ama çok etkili bir egzersiz daha. Bacak ve kol kaslarını çalıştıran bu egzersiz ile saatte ortalama 800 kalori harcayabilirsiniz.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder