18 Ekim 2016 Salı

Sadece 1 günde sivilcelere veda edin


Genellikle ergenlik döneminde can sıksa da her yaşta karşımıza çıkan sivilcelerle başınız dertteyse arkanıza yaslanın ve yazıyı okumaya devam edin. Sivilcelerinizi sıkmadan ve kimyasal bir ürün kullanmadan tamamen doğal yollarla 1 günde yok edebilirsiniz. Fazla kozmetik ürün kullanımı, adet dönemi, stres gibi etkenler yüzünden yüzünüzde beliren sivilceler sizin de başınızın derdiyse birazdan vereceğim tarif ile ışıldayan cildinize bir gecede kavuşabilirsiniz.

Sivilce ve aknelerin en büyük sebebinin cildin kirden ve tozdan arındırılmaması olduğunu unutmayın. Gün ve gece boyunca kirlenen cildimizi sabah ve akşam cildimize uygun temizleme ürünleri ile temizlemeyi ihmal etmeyelim. Temizlenen cilt artık her türlü tedaviyi kabul edecek hale gelir.

Cildimiz temizlendiğine göre artık sivilce mücadelesi için mucize yöntemi uygulayabiliriz. Bunun için gerekli malzeme hepimizin evinde mutlaka bulunan bal. Sivilcelerimiz için kullanacağımız balın organik gerçek bal olmasına dikkat ediyoruz. Gerçi bunu söylememe gerek bile yok. Eminim hepimiz hangi maksatla alırsak alalım balın gerçekliğini ve kalitesini araştırıyoruzdur. Temizlediğimiz cildimizde bizi rahatsız eden sivilcelerin üzerine bir miktar bal sürüyor ve parmak ucumuzla dairesel masaj yaparak iyice yediriyor ve üzerini yara bandı ile kapatıyoruz ki bal bekleme süresi içerisinde bulaşmasın. Balı cildimizde olabildiği kadar uzun süre tutuyoruz. En güzeli geceden uygulamak ve sabah yıkamak. İşte bu kadar basit…

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder