17 Ekim 2016 Pazartesi

Tek hareketle sıfır göbek


Diyet yapıyor, tüm gün neredeyse aç geziyorsunuz ve egzersiz yapıyorsunuz ama yine de göbeğinizde bulunan fazlalıklardan bir türlü kurtulamıyor musunuz? İster doğumdan sonra göbeğiniz aynen duruyor olsun ister kendinizi bildiniz bileli o yağ kütlesi hep orada bulunsun farketmez. Göbek yağlarından kafanız karışmadan sadece tek bir hareket sayesinde kurtulabilirsiniz. Elbette istikrarlı olmanız şart. Sağlıklı beslenme alışkanlıkları ve spor eğitmenlerinin tavsiyesi olan mucizevi göbek eritme hareketi sayesinde kısa sürede göbekteki fazlalıklara “bye bye” diyebilirsiniz.

Göbek eriten hareket

Bahsedeceğim hareket aslında size pek yabancı sayılmaz. Yılların şınav hareketi yakın geçmişte hayatımıza giren pilates topu ile buluşunca mucize doğmuş desek hiç yanlış olmaz. Haydi hemen bir pilates topu edinelim ve harekete başlayalım.


1.       Şınav pozisyonu olacak şekilde ellerimiz omuz hizasında yere paralel bir şekilde uzanıyoruz. Ayaklarımız pilates topu üzerinde durarak şınav çeker gibi duracağız. Belinizin düz durmasına dikkat edin. Pozisyonumuz bu. Bu şekilde durabildiğimiz kadar durmaya çalışıyoruz. İşte bu kadar basit ve kolay. Eğilip bükülmeden hızla göbeğimizden kurtuluyoruz. 

1 yorum: