3 Ekim 2016 Pazartesi

Yedikçe zayıflatan besinler


Fazlalıklarınız var ve kilo vermeyi düşünüyorsunuz. Daha formda bir beden için ilk yaptığınız şey yemeklerinizden kesmek oluyorsa yanılıyorsunuz! Zerrin Özer’in bir şarkısında dediği gibi çok yiyerek zayıf kalmak istiyorsanız bu yazı tam sizler için. Birazdan bahsedeceğim yedikçe zayıflatan yiyeceklerden tüketerek kilo vermeniz artık çok kolay.

Yoğurt

100 gramında sadece 50 kalori barındıran mucizevi besin yoğurt sizi uzun sür tok tutuyor. Her öğünde rahatlıkla tüketebileceğiniz yoğurt, daha formda bir beden yolunda size iyi bir arkadaş olacaktır.

Greyfurt

Beslenme alışkanlıklarınız ile oynamasanız da her yemekten önce yarım greyfurt yerseniz bir hafta da bir kilo verebilmeniz mümkün. Greyfurt insülin seviyenizi düşürerek yağ depolanmasının önüne geçiyor ve uzun süre tok tutuyor.

Barbunya

Bol miktarda protein ve lif içeren barbunya, içeriğinde bulunan dirençli nişasta sayesinde zayıflamanıza yardımcı oluyor.

Çam fıstığı

İçeriğinde bulunan sağlıklı yağlar sayesinde karın yağlarını yakıyor ve tok tutuyor.

Armut

Yapılan araştırmalar gün içerisinde kabuğu ile birlikte 3 adet armut yiyen kişilerin yemeyenlere oranla daha çok kilo verdiklerini ortaya koyuyor.

Yulaf

İçeriğinde bol miktarda dirençli nişasta bulundurduğu için metabolizmanız hızlanıyor ve yağ yakımınız çabuklaşıyor. Kilo vermek için yulaftan vazgeçmemeniz gerekiyor.Hiç yorum yok:

Yorum Gönder