13 Kasım 2016 Pazar

Ev yapımı kolay peeling tarifi


Peeling yapmak isteyenler müjde! Cilt bakımı için evde kendi peelinginizi yapabilirsiniz. Ev yapımı peeling tarifinin detayları yazının devamında...

Şehir yaşamı, hava kirliliği, stres ve bilgisayar başında uzun süre oturmak ne yazık ki cildimizin daha fazla kirlenmesine ve gözeneklerimizin hızla tıkanmasına yol açıyor. Cildimizi derinlemesine temizlemek, kirden ve makyajdan arındırmak için düzenli olarak peeling yapmamız gerekiyor. Temiz, bakımlı ve ışıl ışıl bir cilt için gerekli olan peeling için dünyalar dolusu para dökmenize gerek yok aslında. Hepimizin evinde rahatlıkla bulabileceğiniz malzemelerle kendi peelinginizi kendiniz yapabilir ve bakımlı bir cilt sahibi olabilirsiniz.


Peeling yapmadan önce dikkat edilecekler:

*Cildinizi iyice temizleyin ve kimyasallardan arındırın.
*Unutmayın cildinizde yara yada fazlaca sivilce varsa peeling yapmaktan uzak durun. Peeling sivilcelerinizin artmasına sebep olabilir.
*Peelingi göz çevresine asla uygulamayın.
*Haftada en fazla 2 kez peeling yapın. Çok sık peeling yapmak cildinin dengesini bozacaktır.

İşte evde hazırlayabileceğiniz peeling tarifi

Malzemeler
1 tatlı kaşığı zeytinyağı
1 tatlı kaşığı süt
1 çay kaşığı toz şeker
1 çay kaşığı tuz
1 çay kaşığı limon suyu

Hazırlanışı
Tüm malzemeleri bir kase içerisinde karıştırın ve temizlenmiş yüzünüze ovarak uygulayın. Toz şeker cildinize ışıltı verirken tuz ile birlikte siyah noktaları ortadan kaldıracaktır. Süt cildinizi nemlendirecek, limon ise yağlı ciltlerde harikalar yaratacak. Cildiniz kuru ise limon eklemeyin. El ve ayak peelingi yapacaksanız verdiğim ölçüyü arttırın.1 yorum: