25 Aralık 2016 Pazar

Evde manikür nasıl yapılır?


Bakımlı eller güzelliğimizin en önemli detaylarından biri. Sertleşmiş eller, göze batan tırnak etleri ve kırık tırnaklarla güzelliğinize gölge düşürmeye gerek yok. Manikür zamanının geldiğini düşünüyor ama kuaföre gitmeye üşeniyorsanız, evde kendi manikürünüzü kendiniz yapabilirsiniz. Evde manikür nasıl yapılır? sorusuna yanıt yazının devamında. Size bahsedeceğim yolları sırayla takip ederseniz siz de evinizin ortamında, kuaföre gitmeden bakımlı ve rahatlamış ellere sahip olabilirsiniz.


Adım 1:

Elinizi rahatça sokabileceğiniz orta büyüklükte bir kaba sıcak su doldurun.  Suyun içerisine tırnaklarınızın temizlenmesine yardımcı olacak antibakteriyel özelliğe sahip olan lavanta yağından damlatın. Ellerinizi bu kaba sokarak 10 dakika bekleyin. Böylece tırnak etleriniz yumuşayacak ve  manikür sırasında işiniz çok kolaylaşacak.

Adım 2:

Tırnaklarınızı manikür için hazır hale getirdiniz. Şimdi şekillendirme zamanı. Tırnak törpüsü ile tırnaklarınıza şekil vermeye başlayın. Benim tavsiyem köpük törpü kullanmanız. Metal törpüler tırnaklarınıza zarar verecektir. Bu aşamada yapacağınız en büyük hata törpüyü ileri geri hareket ettirerek törpülemektir. Törpüyü tek bir yönden başlayarak zarif hareketlerle birkaç kez tırnağınızın ortasına getirin. Ayni işlemi tırnağınızın öbür yönü içinde uygulayın.

Adım 3:

Tüm tırnaklarınız için törpüleme işlemi bitince tırnak etlerinizi geriye doğru itin. Bu işlemi pamuk sarılmış bir çubukla yapabileceğiniz gibi, manikür setlerinde olan ve bu amaca hizmet eden çubukla da yapabilirsiniz. Asla tırnak etlerinizi kesmeye kalkmayın.

Adım 4:

Artık ellerinizi şımartma zamanı geldi. Hoş kokulu ve iyi nemlendiren bir el kremi ile ellerinize masaj yapın. Tırnaklarınıza tırnak bakım yağı sürerek iyice yedirin.

Adım 5:

Manikürünüz bitti bile. Artık sevdiğiniz bir oje ile ellerinize ışıltı katabilirsiniz.


4 yorum:

 1. Blogunuzu severek takip ediyorum, ben de bloguma bekliyorum :)
  hasibecengiz.blogspot.com.tr
  Ayrıca blogumda bir çekiliş var, herkes davetlidir !!!

  YanıtlaSil
 2. teşekkürler güzel bilgilendirme için :)

  YanıtlaSil
 3. teşekkürler güzel bir paylaşım..
  sevgiler..
  blogdakicin.blogspot.com

  YanıtlaSil