21 Aralık 2016 Çarşamba

Kararan koltuk altına 3 basit çözüm


Biliyorum kolsuz bluz ya da askılılar içerisinde arz-ı endam etmeye daha çok var ama önlemi şimdiden almak ve güneşli günleri hazırlıklı karşılamak hiç fena olmaz. Yanlış epilasyon yöntemleri, bakteriler ve sürtünme gibi nedenlerden dolayı kararan koltuk altı sizin de probleminiz oluyorsa ve bu nedenle özgürce dilediğinizi giyemiyorsanız artık tüm bunları dert etmenize gerek kalmadı. Evinizde kendiniz kolayca uygulayabileceğiniz basit yöntemlerle kararan koltuk altı sorununa dur diyebilirsiniz.


İşte sizi yazın özgür kılacak yöntemler:

Limonun gücüne güvenin

Güzellik ve sağlık alanında oldukça önemli olan limonun özellikle cilt güzelliğine katkısı tartışılamaz. Cilt tonunu açmak amacıyla sık sık başvurduğumuz limon,  koltuk altı bölgesinde meydana gelen kararmayla da savaşıyor. Bir parça pamuk üzerine limon sıkın ve koltuk altınızı dairesel hareketlerle silin. Bu işlem sonrasında limon sürdüğünüz bölgeyi durulayın ve nemlendirici sürerek rahatlatın.

Patates ile bembeyaz ciltler

Cilt tonunu açmak amacıyla kullanılan ve her evde her zaman bulunan patates, koltuk altınızı da beyazlatmaya yeter. Düzenli olarak bir dilim patates ile ovacağınız koltuk altınız kısa sürede aydınlatacak.

Elma Sirkesi mucizesi

Elma sirkesinin faydalarını yazmaya kalksam günler yetmez. Sağlığımıza, saçımıza, cildimize faydası herkes tarafından bilinen elma sirkesi, koltuk altı kararmalarına da çare oluyor. Elma sirkesi ve karbonatı hamur kıvamına gelecek şekilde karıştırın ve bu hamuru koltuk altınıza yapıştırıp 3 dakika bekleyin. Bekleme süresi ardından yıkamanız yeterli.Hiç yorum yok:

Yorum Gönder